Akyazı 92’inci kez yasağa hayır dedi

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu başörtüsü eylemi 92. Haftasına girdi. Platform adına basın açıklamasını İrfan Alemdar okudu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ülkemizde ısrarla devam ettirilmek istenen dini ve etnik ayrımcılığın yaraları gün geçtikçe derinleşmektedir. Ötekileştirmekten yana olan ve olmakta devam edenlerden Türkiye ve insanları sürekli acı çekmiştir. Bir şebeke vardır ki batılılarla suç ortaklığı yaparak ülkenin İslami yörüngesini tersine çevirmeyi kendilerine görev addetmişler. %99 Müslüman olan halkın sosyal, siyasi ve kültürel taleplerini dincilik ve irtica diye yaftalayarak aşağılayan aynı zaman da, medya, ekonomi ve iktidarlara da yön vermeye çalışan bir avuç haddini bilmez aristokrat, jakoben, oligarşik düzen yalakası, feodalite savunucusu, anarşist, hortumcu, kapitalist laiklik adına din düşmanı kesilen ve Allah tanımayan ideolojik bayağılıklar.
Artık size tahammül etmek zorunda olmadığımız için 92 haftadır buradayız bundan sonrada zulmün karşısında ezilenin yanında zalime karşı mazlumdan yana olmaya devam edeceğiz.

Rabbimizin tertemiz fıtrat üzerine yarattığı evlatlarımızı hiç kimsenin kendi ideolojilerine dönüştürme hakları yoktur. Böyle bir gücü kimse kendinde görmesin bizler sadece Allah c.c. kulluk yaparız ve inanıyoruz güç sahibi ancak Allah c.c. dur.

On yıllardır zevk alarak yaptığınız zulüm, baskı ve ihanetler / maruz kalanlar tarafından artık fark edilmiştir. Bundan sonra panik ve gürültü çıkartmak yerine mağdur ettiklerinizden özür dilemeniz belki sizin için erdemlik olur.

İdarecilere tavsiyemiz haksızlığı hak bilenlere itibar etmemektir karşılığı makam bile olsa.

Türkiye de ve dünyada zalimlerin ve hainlerin nesillerinin tükenmesi temennisi ile gelecek hafta cumartesi 12:30 buluşmak üzere Allah a emanet olun.

1 Kasım 2008, Cumartesi

Bir cevap yazın