Akyazı: İrticanın tarifini yapın da bilelim

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu başörtüsüne özgürlük eylemi 96. haftasına girdi. Basın açıklamasını platform adına Burhan Çimşit okudu. Açıklamada, YAŞ kararıyla ihraçlara ilişkin “Bugün hala irtica diye Genelkurmay kendi personelini dışlamaya ihraç etmeye devam ediyor ise -ki ediyor; o zaman yetkililerden önce irticanın tarifini ve sonrada ihracın gerekçelerini açıklamaya davet ediyoruz.” çağrısı yapıldı. Açıklama şu mesajla son buldu: “Ülkemizde ve tüm dünyada ezilen ve zulme uğramalarına rağmen eğilmeyenlerin açlık ve sefaletle mücadele edenlerin emperyalistlerin soykırımına direnen kardeşlerimizin yanında olduk bundan sonrada yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm Müslümanların Kurban bayramlarını tebrik ediyoruz.”Basın açıklamasının metni:

Allah (c.c)nun biz insanlara vermiş olduğu doğal haklar ve temel özgürlükleri hiç kimsenin ve hiçbir kurumun ihlal etmeye hakkı yoktur.

Temelinde sömürü, kan, gözyaşı bulunan modernizmi, çağdaş yaşam biçimi olarak dayatanlar, batının vahşi sömürüsüne alet olmaktalar.

Kapitalizmin şımarık tüccarları bilmelidirler ki iflasınızla birlikte batacaksınız.

İnsan haklarını ihlal eden egemenlerin oyununu bozmak için ezilenler, mazlumlar ve onurlu insanlar direnişlerine yorulmadan devam edeceklerdir.

Bugün hala irtica diye Genelkurmay kendi personelini dışlamaya ihraç etmeye devam ediyor ise; ki ediyor, o zaman yetkililerden önce irticanın tarifini ve sonrada ihracın gerekçelerini açıklamaya davet ediyoruz.

Müslümanların yarın arefe ile başlayacak olan mübarek Kurban bayramı dört gün boyunca devam edecek tüm Müslümanlar Rablerine adadıkları kurbanlarını kesecekler. Temennimiz kurban bayramımızın tüm ezilen halkların kurtuluşuna vesile olmasıdır. Hainlerin, zalimlerin, işbirlikçilerin ve katillerin planlarının son bulmasıdır.

Ülkemizde ve tüm dünyada ezilen ve zulme uğramalarına rağmen eğilmeyenlerin açlık ve sefaletle mücadele edenlerin emperyalistlerin soykırımına direnen kardeşlerimizin yanında olduk bundan sonrada yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm Müslümanların Kurban bayramlarını tebrik ediyoruz.

Bayramların gözyaşıyla değil tebessümle geçmesi temennisi ile gelecek hafta cumartesi saat 12.30 da buluşmak üzere Allah’a emanet olun.

06 Aralık 2008, Cumartesi

Bir cevap yazın