Mazlum-Der’den İnsan Hakları Gecesi

Mazlumder, 20 Aralık Cumartesi günü saat 18.00’da Ankara Kocatepe Kültür Merkezi’nde İnsan Hakları Gecesi düzenliyor. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletlerce kabulünün 60. yıldönümü dolayısıyla İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) tarafından ‘İnsan Hakları Gecesi’ düzenleniyor. Adil bir barışı, onurlu bir yaşamı, kim olursa olsun zalime karşı durmayı kurulduğu günden beri ilke edinen MAZLUMDER; Bildirgenin başlangıç kısmında yer alan “İnsan haklarını gözardı ederek horgörmenin insanlık vicdanını yaralayan barbarca eylemlerle sonuçlandığını ve insanlığın söz ve inanç özgürlüğü ile korku ve yokluktan arınma özgürlüğünden yararlanacağı bir dünyanın herkesin en yüksek beklentisi olduğu” inancını paylaşıyor.

Yeryüzündeki işgallere, katliamlara, zalimane uygulamalara dikkat çekmek için düzenlenecek İnsan Hakları Gecesi’nde; 2008 yılında yaptıkları çalışmalarla Türkiye’deki idari, askeri ve yargısal baskıları, zulümleri ifşa eden ve tepki gösterenlere ‘sivilleşmeye yaptıkları katkılardan dolayı’ Medya, Hukukçu, Sivil toplum örgütü ve bireysel hak savunuculuğu kategorilerinde ‘İnsan Hakları Ödülleri’ verilecek. MAZLUMDER tarafından düzenlenen makale yarışması sonuçlarının da açıklanacağı gecede, seçilen makalelere mansiyon ödülleri de verilecek.

Grup Endişe ve Sanatçı Ömer Karaoğlu’nun bir konser vereceği İnsan Hakları Gecesi, 20 Aralık Cumartesi günü saat 18.00’da Ankara Kocatepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Katılımın ücretsiz olacağı programda ayrıca Kermes yapılacak ve Fotoğraf Sergisi açılacak.

Bir cevap yazın