Bu kan kimin ellerinde kalacak?

siyonist katiller, Türkiye dönüşünden birkaç gün sonra Gazze’de yaptıkları katliamlarla insanlık dışı politikalarından vazgeçmeyeceklerini ortaya koydu. Filistin-Gazze halkına yönelik bu katliamın tek sorumluları, silahlarını Müslüman kardeşlerimize uzatanlar olabilir mi? Acaba eli kanlı katillerle medya önünde şirin pozlar verenlerin bu vahşette hiç mi payı yok? Başbakan Erdoğan ya da Cumhurbaşkanı Gül’ün kınama mesajlarına sizce halk ne kadar değer verecek? Merak ediyoruz: Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanı olarak kapalı kapılar arasında saatlerce konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan acaba ehud olmert’e ne anlattı? Halkların gözünde hiçbir meşruiyeti olmayan israil yönetiminin mensupları, Türkiye’deki görüşmelerde hangi yeni projelerin, ihalelerin peşindeydi? Kurban bayramında İsrail medyasına “İsrail’in de kendini tehdit altında hissetmediği zaman nükleer silahlarından vazgeçebileceğini” yönünde demeç vererek israil’in nükleer silahlarını “meşru müdafaa” kılıfına sokan TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Eskişehir vekili Murat Mercan, bu son saldırıları hangi kılıfa sokmayı düşünüyor? Bu coğrafyadaki tüm devletler, israil’in katliamlarını durdurmadıkları sürece akan kanın sorumluluğunun hesabını Din günü veremeyeceklerini asla ama asla unutmamalıdır. Halkların nefreti ve reddine rağmen İsrail ile işbirliği, dostluk ve silah ticareti yapanlar, katilleri beslemekten başka bir hizmet görmemektedir. Bu noktada Tokat’ta faaliyet gösteren Toplumsal Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırmalar derneği (TOKAD) adına yapılan kısa açıklama net ve önemli bir gerçeği hatırlatmaktadır. TOKAD başkanı Umut Uzun’un yaptığı basın açıklamasında siyonist israil’in Gazze’ye düzenlediği saldırıları telin edilirken şu mesajlar verildi:

israil soykırım yapıyor!
Türkiye Siyonistlerle tüm ilişkilerini kesmelidir!

Altı aylık ateşkesin ardından İsrail Gazze’yi kan gölüne çevirdi. Ateşkes zamanında ambargo ile Gazze halkını ölüme mahkûm eden İsrail ateşkesten sonra da füzelerle Gazze halkını yok etmeye çalışıyor.

Artık her şey ortadadır: Katil, işgalci Siyonist rejim bütün insanlığın düşmanı olarak gözü dönmüş bir vampir olduğunu ve asla kana doymayacağını bir kez daha göstermiştir.

Onurlu her insanın, haysiyetini yitirmemiş her yönetimin yapacağı tek şey zalimleri lanetlemek ve onlarla her türlü ilişkiyi bir an önce kesmektir.

Hükümete sesleniyoruz: İsrail’le girdiğiniz bütün ilişkileri hemen, hiçbir şeyi gözetmeksizin kesin! İsrail’e keskin yaptırımlar uygulayın, başka ülkeleri de buna zorlayın. Vicdanınız size nasıl hareket etmeniz gerektiğini söyleyecektir.

Unutulmamalıdır ki İsrail’le girilecek her türlü işbirliği insanlık suçudur. İşbirliği yapanlar ellerindeki Filistinliler’in kanlarını temizleyemeyeceklerdir!

Platform Haber

 

3 comments

Bir cevap yazın