Gazze asla düşmeyecek!

Siyonist İsrail Gazze’ye füze yağdırarak katliamlarına devam etti. En az 205 Filistinli kardeşimizin şehit düştüğü, 120’si ağır olmak üzere 800’den fazla kişinin yaralandığı Siyonist katliamda Gazze şehri de ağır yara aldı. Füze saldırılarında Gazze Şeridi’ndeki Hamas polis karargahı ve HAMAS’a ait birçok büro da vuruldu. Hastane kaynakları, saldırılarda ölenlerin sayısının 205’i geçtiğini bildirdi. Saldırılarda yaralanan 800’e yakın kişi de 120’sinin durumu ise ağır. İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Gazze’ye yönelik saldırıların hemen bitmeyeceğini ve kapsamının genişletileceğini söyledi. Katil Barak, “Kolay ve kısa olmayacak. Sakin davranmanın ve savaşmanın vakti vardır. Şimdi savaşma vakti” diye konuştu.

Topraklarımızı terk etmeyeceğiz

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye ise akşam saatlerinde yaptığı basın açıklamasında, İsrail’in düşmanca saldırılarına karşı dayanışma ve birlik çağrısı yaptı. Basın açıklamasında Heniyye “topraklarımızı terk etmeyeceğiz. Beyaz bayrakları kaldırmayacağız. Teslim olmayacağız. Allah dışında hiçkimsenin önünde boyun eğmeyeceğiz. Düşmana karşı başımızı eğmeyeceğiz” dedi, İsrail’in bugünkü düşmanca saldırılarıyla zafer yada şehadet isteyen Filistin halkının iradesinden hiçbir şeyi eksiltilemeyeceğini belirtti. Heniyye “Biz bu siyonist barbar saldırıların sebebini biliyoruz . Çünkü Rabbimiz Allah’tır. Liderimiz Nebimizdir. Biz Allah’a iman ediyoruz. Anayasamız Kur’an ve yolumuz cihaddır. Çünkü biz Filistin’den, Kudüs’ten, mültecilerin haklarından taviz vermeye karşı çıktık, esirlerin haklarına sıkı sıkıya bağlı kaldık.

Evet! Çünkü biz sabah akşam Filistin halkına karşı uygulanan ambargo, komplolar ve düşmanca saldırılar karşısında yıkılmadık. Evet! Bütün mekânlarda kan var. Bütün evlerde ve yollarda şehidler, yaralılar var… Evet! yüzlerce şehid ve yaralı düşebilir… Yetimlerin sayısı artabilir. Fakat Gazze düşmeyecek!”

Hamas, İslami Cihad ve diğer silahlı Filistinli gruplardan yapılan açıklamada ise “Bütün savaşçılara İsrail katliamına cevap verilmesi emri verildi.” denildi.

Taksim’de Siyonist vahşet protesto edildi

İsrail’in Gazze katliamı, Taksim’de tel’in edildi. İHH İnsani Yardım Vakfı, Mazlum-Der, Özgür-Der, Haksöz, TİYEMDER, AKDER, TGTV, İDSB, Medeniyet Derneği, FİDDER, ASDER, İnsan Medeniyet Hareketi (İMAH), Hikmet Derneği, AKEV ve AKDAV gibi Filistin Dostları Platformu sivil toplum kuruluşlarının çağrısıyla Galatasaray Lisesi önünde toplanan binlerce duyarlı vatandaş, Taksim’e yürüdü ve ortak bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklamayı yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Günlerce, aylarca Gazze’ye ambargo uyguladılar. Kadın ve çocuk demeden insanları aç ve susuz bıraktılar. İsrail sadece insanları aç ve susuz bırakmadı. Bununla yetinmeyerek onları öldürmeye başladı. Bu terörizm değildir de nedir. İsrail’in içinde insanlık duygusu olan Yahudilere ve tüm insanlığa da sesleniyorum. Ortadoğu’nun barışı Filistin’den geçer, Mescid-i Aksa’dan geçer, Gazze’den geçer” dedi.

Ayrıca Pazar günü Türkiye’nin birçok şehrinde Siyonist İsrail katliamları tel’in edilecek.

Platform Haber

Bir cevap yazın