Üçüncü İntifada geliyor!

Siyonist israil’in Gazze’deki katliamlarına tüm dünyadan öfke yükselirken, şehit sayısı da 300’ü aştı. Yaralı sayısı da her an artarken, Gazze bombalanmaya devam ediyor. İsrail’in soykırım ordusunun Gazze’ye karadan saldırmak için de hazırlık yaptığı bildiriliyor. Son günlerde İsrailli gençlerin siyonist orduya yönelik vicdani red ilan etmeleri, son katliam sonrası hız kazanacak gibi görünüyor. İsrail yönetimi ise yedek subayların çağrılması yönünde karar aldı. Olan bitenlere karşı devletler utanç verici pasifliklerini korurken, dünya halkları ise ayakta. Dünyanın birçok şehrinde olduğu gibi Türkiye Müslümanları da Gazze için meydanlardaydı. İstanbul, Ankara, Tokat, Konya, Antalya, Akyazı, Van, Sakarya, Adana, Batman, Kayseri, Bursa, İzmir, Isparta, Erzurum, Elazığ, Gaziantep, Diyarbakır ve Çorum olmak üzere bir çok şehirde işgalci israil’in katliamları tel’in edilirken, Gazze halkına destek mesajları verildi. Londra’daki eylemlerde “Adalet yoksa, barış da yok” dövizleri açılırken, Paris’te ise “İsrail terörist, Avrupa suç ortağı” vurgusunu öne çıkardılar.

Üçüncü İntifada çağrısı

İran’da İslam Devrim Lideri Hamenei, İsrail’in Gazze’de işlediği vahşi katliama karşı İslam ümmetinin üzerine düşen görevi yapması için Pazartesi gününü yas günü ilan etti. Lübnan Hizbullah’ın lideri Nasrallah ise siyonist israil’in Lübnan’da olduğu gibi zelil duruma düşürüleceğini söyleyerek, HAMAS’a destek verdi.

İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal ise İsrail’in bugün Gazze’de düzenlediği katliama karşı üçüncü intifada çağrısında bulundu.

Filistin’deki tüm direniş örgütleri siyonist israil’e karşı hazırlıklarına hız kazandırırken, Meşal’in çağrısı karşılığı hemen sokaklarda bulundu. Birçok Filistinli genç, Üçüncü İntifada’nın ilk taşlarını atmak için sokaklara çıkarken, siyonist ambargoya rağmen direniş azimlerinden birşey kaybetmediklerini ortaya koydular.

Platform Haber

Bir cevap yazın