Vekiller katillerle dostlukta ısrarlı!

Meclis’te Siyonist katillerle dostluk ve ittifak tarafında duran ne çok milletvekili olduğunu öğrenmek, siyasi mekanizmanın kirli yüzünü bir kez daha ifşa etti. “İstifa ediyorum” diyerek güya tepkisini gösteren vekiller, bir bakıma o güne kadar kimlerle dostluk ettiğini de ifşa etmeye başladı. Asıl çarpıcı açıklama ise İsrail Dostluk Grubu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Nursuna Memecan’ın 300’e yakın vekilin istifa etme eğiliminde olduğunu söylemesi oldu. Böylece günlerdir meydanlara çıkarak Siyonist vahşete karşı tepkisini gösteren halkın Meclis’te nasıl temsil edildiği ortaya çıktı. Demek ki 300’e yakın İsrail dostu varmış. Bu rakam Meclis’teki vekillerin yarısından fazlasına tekabül ediyor… Bunlardan ikisi CHP’li, ikisi ise MHP’li imiş. Diyelim ki diğer gruplardan ya da bağımsızlardan da bir o kadar vekil var. Bu durumda kalan vekillerin hepsi AK Partili. Bu durumda, yaklaşık hesaba göre AK Parti’nin en az yüzde 70’i İsrail dostu olmalı…

Katillerle dostlukta ısrar ediliyor!

Türkiye-İsrail Dostluk Grubu başkanı AK Partili vekil Memecan grubun yönetim kurulu üyeleri AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve Ağrı Milletvekili Hanifi Alır ile birlikte düzenledikleri basın toplantısında grubu fesh etmeyeceklerini söyledi. Şu ana kadar 136 milletvekilinin istifa ettiğini bildiren Memecan, katliam için ise “İsrail’in orantısız güç politikasının, insanlar için hiç bir olumlu yanı olmamıştır.” dedi. Yüzlerce insanın öldürülmesini, tonlarca bombayı, binlerce yaralıyı, açlığı, yokluğu, ilaç ve elektrik sorununu, susuzluğu sadece “orantılı güç” meselesine indigeyen siyasi bir dilin, zulme ortaklık, zalimle dostluk olduğunu söylemeye gerek var mı?

Bu utanç verici, rezil bir tablo. Her ildeki insanlar, bu süreçte İsrail dostu vekilleri ifşa etmenin, isimlerini öğrenerek kamuoyuyla paylaşmanın peşine düşmelidir. Halk, Filistin’e, Gazze’ye yönelik katliamlarda akan kanda kimlerin payı olduğunu bilmesi gerekir. Belki de Bilgi Edinme Hakkı çerçevesinde başvuru yapılarak bu vekillerin ismi istenmelidir. Bakalım, bu liste kamuoyuyla paylaşılacak mı? Şayet bu liste, halk ile paylaşılamayacak kadar utanç verici ise o halde sormak gerekir: Üye olurken aklınız, vicdanınız neredeydi?

Platform Haber

 

Bir cevap yazın