Kocaeli: Vekiller derhal özür dilesin!

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformunun 194’üncü eyleminde, 3 Ocak 2009 Cumartesi günü saat 12.30 da Sabri Yalım parkı, İnsan hakları anıtı önünde yapıldı. Grup adına basın açıklaması yapan Hakkı Akın İsrail’in katliamlarını Gazze’de masum halkı katletmesini kınadı. Açıklamada “Terör devleti İsrail çevredeki devletlerin suskunluğundan cesaret almaktadır.Bizim Seçip meclise gönderdiğimiz her partiden vekiller, bebek katili cani İsrail parlamentosuyla dostluk grubu kurmuşlar, düşünebiliyor musunuz?.Oy aldığı bizlerden izin almadan, Terör devleti İsrail’in vekilleri ile dostluk grubu kuran milletvekillerinin bu gruptan istifası, ayıplarını örtmeye yetmez.Onları oy aldıkları Türkiye halkından , katillerle dost oldukları için özür dilemeye davet ediyoruz. Bu gurup derhal kapatılmalıdır.Biz herkesle halk olarak dostluğa varız , fakat elli kanlı katillerle asla ve asla dost olamayız.” diyen Akın, israil’le tüm askeri anlaşmalarını iptal etmesi, elçilerin geri çekmesi ve sert bir dille katliamın sona erdirilmesi için nota vermesi çağrısı yaptılar. “Bizim yöneticilerimiz kime sorarak bu katillerle dost oluyor, askeri iş birliği yapıyor.Yoksa bu konudaki talimatları ABD’ den mi alıyorlar.” diyerek kınanan Hükümet ve vekillere halktan özür dilemeleri çağrısı yapıldı.

Eylemde okunan basın açıklamasının tam metni

Sayın basın mensupları ve değerli halkımız 194. hafta başörtüsüne özgürlük basın açıklamamıza hoş geldiniz.Yıllardır bu meydanda başörtüsü özgürlüğünü savunurken dünya ve Türkiye gündeminde önem arz eden olaylara seyirci kalmadık ve bu konuda da tepkimizi mutlaka ortaya koyduk,1 haftadır biliyorsunuz ki Orta doğuda kanayan yara Filistin’de sürekli bir vahşet ve katliam yaşanmakta masum insanlar, cani İsrail’in terörüne maruz kalmaktalar.

Bunu şiddetle ve lanetle kınıyoruz.Buradan başta bölgenin en büyük devleti olan ülkemiz Türkiye olmak üzere tüm ülkeleri derhal bu vahşeti durdurmak için çabaya davet ediyoruz.Daha düne kadar Gürcistan’da Rusya’nın harekatına kıyameti koparan dünya devletleri ve birleşmiş milletler sivillerin Filistin’deki bu acıklı haline sessiz kalmaları utanç vericidir. Acaba bir tek İsrailli ölse, böyle susacak mıydılar?

Peki bu katil İsrail’in cesareti nerden kaynaklanıyor? , bunu her kes iyi bilsin ki bizlerin suskunluğundan! Seçip meclise gönderdiğimiz her partiden vekiller, bebek katili cani İsrail parlamentosuyla dostluk grubu kurmuşlar, düşünebiliyor musunuz?

Oy aldığı bizlerden izin almadan Terör devleti İsrail’in vekilleri ile dostluk grubu kuran milletvekillerinin bu gruptan istifası ayıplarını örtmeye yetmez.Onları oy aldıkları Türkiye halkından , katillerle dost oldukları için özür dilemeye davet ediyoruz. Bu gurup derhal kapatılmalıdır.Biz herkesle halk olarak dostluğa varız , fakat elli kanlı katillerle asla ve asla dost olmayız.
Hangi akla sığar İsrail’le dost olmak, Gazze katliamından sonra Türkiye İsrail’le tüm askeri anlaşmalarını iptal etmeli, elçilerimizi geri çekmeli ve sert bir dille katliamın sona erdirilmesi için nota vermelidir. Bizim yöneticilerimiz kime sorarak bu katillerle dost oluyor, askeri iş birliği yapıyor. Yoksa bu konudaki talimatları ABD’ den mi alıyorlar.

ABD ve İsrail dünya üzerinde sürekli Müslüman kanı döküyor, halk olarak biz ABD’nin güdümünde olmayı, İsrail’le iş birliği içinde olmayı istemiyoruz. Halka sormadan bu iş birliklerini sürdürmelerini kınıyoruz, bu işbirliği ABD’nin ve İsrail’in döktüğü kana ortak olmaktır. Seçtiğin milletvekillerinin bizlere sormadan yaptıkları dostluk grubuna karşı tavrını koy… Bu tavrı koymazsan bil ki Gazze’de ölen kardeşlerimizin sorumlularından biri de sensin!

KOCAELİ İnanç özgürlüğü Platformu Adına Hakkı AKIN

 

One thought on “Kocaeli: Vekiller derhal özür dilesin!

  • Kocaeli güzel bir çıkış yapmış.İsraile öfke kusmayla iş bitmiyor.Bunun arka planındakilerde teşhir etmek lazım.Katil ne güzel ağı kurmuş, müslüman bir ülkenin 300 kusur vekiliyle dost !! olmuş.Müslüman kanı aktısada, başta buna tepki göstermesi gerekenlerle işi bağlamış.Zavallı halkta bağırsıın çağırsın dırsun.300 tane israil dostu vekil ne ders o olacak sonuçta.Akıllı yahudileri takdir ediyorum, işi biliyor millet 2 gün bağırır 3.gün unutur.Arkadaşlar uyumayın iş mecliste bitiyor her kes oy verdiği vekilin yakasına yapışsın bunun hesabını sorsun, Türkiyede israil dostu miletvekili istemiyoruz kampanyası başlatılsın,Bu çıkış diğer stk lara örnek olsun biz uyursak bu vahşiler daha çok kan dökecek.

Bir cevap yazın