Direniş’e SADAKAT eylemi

Sakaryada 16 vakıf ve derneğin oluşturduğu SADAKAT (Sakarya dayanışma ve kardeşlik topluluğu) tarafından Kent Meydanında “zalime lanet Filistin’e destek” mitingini gerçekleştirdi. Yağmura rağmen binlerce insanın katıldığı miting SADAKAT adına Serdar Duman’ın yaptığı açılış konuşması ile başladı
HH ‘nın türkiyeye getirdiği yaralı ailelerin temsilcisi olarak Adil Ebu Hatr bir teşekkür konuşması yaptı.
Şiirlerin okunduğu mitingte Nureddin şirin direnişe dvet eden bir konuşma yaptı.halkın çoşkun katılımı ile sık sık sloganlarla kesilen miting Muharrem DEMİRCAN’ın yaptırdığı dua ile sona erdi. “Gazze halkı yanlız değildir” “Gazzeye selam direnişe devam” “Filistine Hamas’a, direnişe bin selam””vur vur hamas vur israile vur” “Katil israil filistinden defol””işbirlikçi hükümet istemiyoruz””muhammedin ordusu kafirlerin korkusu””yaşasın küresel intifada”sloganları atıldı.

“Hamasa sadakat”, “Ahmet yasine sadakat” “Şehitlerin yolunu sürdüreceğiz”, “End the siege of Gaza”, “End the zionist occupation”, “Her yer Gazze hepimiz Filistinliyiz””her müslüman bir kova su dökse İsraili sel alır””Filistin Direnişi kazanacak” döviz ve pankartları taşındı.

Yağmur ve soğuğa rağmen Adapazarı halkı filistinli kardeşlerini yalnız bırakmadı.miting tertip heyeti önümüzdeki günlerde de Gazze için maddi yardım organizasyon ile dayanışmanın devam ettirileceği belirtildi.

Bir cevap yazın