Katliam ve ambargo devam ediyor

Siyonist katillerin savaş uçaklarının bu sabah Gazze Şeridi’ne yaptığı hava saldırılarında en az 22 Filistinli’nin şehit edildiği tespit edildi. Gazze şehri yakınlarındaki Şeyh Rıdvan ve Zeytun yerleşim birimlerinde bu sabahki hava bombardımanlarında yedi kişi, Şeyh Rıdvan bölgesindeki At Takva Camii yakınlarındaki bir çocuk oyun sahasının vurulmasında dört kişi, Zeytun bölgesine yönelik hava saldırısında bir evin vurulmasıyla üç kişi hayatını kaybederken onlarca kişi de yaralandı.

Kurtarma görevlileri önceki günlerdeki bombardımanlarda yıkılan evlerin enkazlarından hayatını kaybeden Filistinlileri çıkarmaya devam ederken, bazı yıkılan evlere ise henüz ulaşılamadı.

Mısır’ın yardım işkencesi

Tüm bu katliamlar devam ederken, işbirlikçi Mısır yönetiminin de yardım işkencesi devam ediyor. Mısırlı yetkililer, yardım tırlarını bekleterek, daha çok yiyecek ve giyeceğe ihtiyaç duyulduğu halde, sadece ilaç ve tıbbi malzemesi getiren tırların geçişine müsaade ediyorlar. Yardımların geçişini kasıtlı olarak yavaşlatan Mısır, çok miktarda tırı Rafah sınır kapısında bekletiyor.

Siyonist katillerin ve işbirlikçi yönetimlerin devrileceği günün yakın olduğuna inanıyor, tüm gücümüzle siyonizme karşı mücadeleye devam çağrımızı durmadan yeniliyoruz.

Platform Haber

Bir cevap yazın