Kocaeli: Size siyonistlerle dost olun diye mi oy verildi

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu 195’inci eyleminde Meclis’teki israil dostluk grubunu protesto eden bir kampanya düzenleyerek, grubun halen dağıtılmadığına dikkat çekti. Açıklamada “Biz size eli kanlı terör devleti İsrail ile dostluk grubu kurmanız için oy vermedik. Dostluk grubunda olanlar acaba milletten yetki alarak mı bu gruba katılmışlar, hangisi seçmenine sordu.Halk olarak sizi uyarıyoruz, Siyonist güçlerle, emperyalistlerle, katillerle halka duyurmadan iş birliği yapmaya kalmayın.Yoksa seçim sandığında faturasını çok ağır ödersiniz. Dost olduğunu İsrailli parlamenterler, Siyonist dostlarınız Gazze’de çoluk çocuğu öldürmeden önce size gelip danıştılar mı?.O kadar dostluk(!) içerisinde size sormadan Gazze’de katliamı başlatıp devam ettirdiklerine göre, bunlarla dostluk yada barış olmayacağı açık değil mi! Onlar sadece birbirlerinin dostudurlar. Ancak müminler gerçek dostturlar. Dostlarımızı da ona göre seçin. Sözde dostluk grubuna üye olan yada ayrılan Sayın milletvekilleri ve üyeler, fa etmek yetmez, bu grubu derhal kapatın ve bu eli kanlı katillerle dost olma ayıbı işlediğiniz için seçmenlerinizden özür dileyin.” denildi.

Basın açıklamasının tam metni:

israil vuruyor, dünya susuyor

Biz bu meydanda nasıl özgürlüğümüz için mücadele ediyorsak, Filistin halkı da 1920 den beri özgürlüklerini kazanmak için Siyonizme karşı taşla sopayla mücadele ediyorlar. İsrail devleti tarihteki katliamlarına bir yenisini daha eklerken dünyanın diğer devletleri susuyor, bir takım devletler ise barış görüşmeleri yapma derdine düştüler bilmiyorlar ki bu hasta ideoloji ile barış yapılmaz bir İsrailli devlet yetkilisinin şu sözleri bu devletle barış görüşmeleri yapılmayacağının apaçık kanıtıdır. “Biz bir gün Filistinlilerle barış içinde yaşamaya başlarsak, ertesi gün kendi içimizde çatışmaya başlarız”. diyen hasta Siyonist bir ideoloji ile barış görüşmeleri mi yapılır?.

Biz buradan tüm insanlığı bu terörist devlete karşı tepkiye çağırıyoruz ve hükümeti bu Siyonist devletle olan tüm ilişkilerini kesmeye çağırıyoruz barış görüşmelerinin bu zihniyetle sağlanamayacağını biliyoruz çünkü bu devletin kuruluş felsefesinde savaş kan ve gözyaşından başka hiçbir şey yok. İnsanlığın kanını donduran Filistin’deki katliam dünyanın gözü önünde devam ederken batılı hiç bir devletin tepki göstermemesi bize tarihteki Kudüs için yapılan haçlı seferini hatırlattı.

Büyük komutan Selehattin Eyyübi bize kutsal Kudüs’ün kapısını açmıştı ve Kudüssü biz Müslümanlara emanet etmişti, biz bu emanete sahip çıkamadık inşallah şimdide ümmetin direnişi kutsal Kudüssün anahtarını alır ve tekrar İslam ümmetinin emanetine verir.Ümmet bu savaştan zaferle çıkacaktır, çünkü İktidarını kan ve vahşet üzerine kuran hiç bir sistem sonsuza dek var olamaz, işte tarih….

Türkiye İsrail dostluk grubunda hala üye olarak kalanlar varsa buradan sesleniyoruz. Ne diye duruyorsunuz. Dostluk grubunda olanlar acaba milletten yetki alarak mı bu gruba katılmışlar, hangisi seçmenine sordu.Halk olarak sizi uyarıyoruz, Siyonist güçlerle, emperyalistlerle, katillerle halka duyurmadan iş birliği yapmaya kalmayın.Yoksa seçim sandığında faturasını çok ağır ödersiniz.

Dost olduğunu İsrailli parlamenterler, Siyonist dostlarınız Gazze’de çoluk çocuğu öldürmeden önce size gelip danıştılar mı?.O kadar dostluk! içerisinde size sormadan Gazze’de katliamı başlatıp devam ettirdiklerine göre, bunlarla dostluk yada barış olmayacağı açık değil mi.! Onlar sadece birbirlerinin dostudurlar. Ancak müminler gerçek dostturlar. Dostlarımızı da ona göre seçelim. Sözde dostluk grubuna üye olan yada ayrılan Sayın milletvekilleri ve üyeler.İstifa etmek yetmez, bu grubu derhal kapatın ve bu eli kanlı katillerle dost olma ayıbı işlediğiniz için seçmenlerinizden özür dileyin.Seçim kampanyalarında karşımıza çıktığınız bizden oy istemeye kalktığınız zaman, bu eli kanlı katillerle dostluğunuzu yüzünüze çarpacağız, bunu da unutmayın.

Ne dünyada, ne de ülkemizde zulüm ebedi değildir elbet bir gün zulüm sona erecektir. Biz dünyada ve ülkemizdeki devam eden zulümler bitene kadar bu meydanlarda olmaya devam edeceğiz zulme inat yaşasın hayat, yaşasın özgürlük mücadelemiz.

MAZLUMDER Kocaeli Şube Başkanı Çetin TAHTACI

Bir cevap yazın