Akyazı: Katillerle antlaşmalar iptal edilsin

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu tarafından gerçekleştirilen başörtüsüne özgürlük eylemi 103. Haftasına girdi. Basın açıklamasını platform adına Mahmut Alemdar okudu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “23 gün boyunca Gazze’de katliam yapan insan ırkının düşmanı İsrail’e karşı sessiz kalmayanlara selam olsun. Bu soykırıma göz yumanlara lanet olsun. Bir kere daha gördük ki Akyazı Sakarya yani Türkiye’nin halkı Gazze’li oldu. Dünyanın birçok ülkesinde insan olanlar Gazze’li oldu Filistinli oldu. Kahrolası Siyonistler siz kaybettiniz.Gazze’de 1500 şehit kardeşimizin kanının yerde kalmayacağını unutmayın, kahrolası kan emiciler.

Artık göremeyen, duyamayan, eli olmayan, bacağı olmayan, hissedemeyen 500 yaralı Gazze’li kardeşlerimizin bedduası sonunuzu getirecektir. Kahrolası caniler.

Kardeşlerimiz Gazze’de kıyıma uğrarken sessiz kalan Abbas ve diğer İslam ülkelerindeki işbirlikçilerinide lanetliyoruz.

Ülkemiz Türkiye hükümetinin söylemlerini olumlu bulmakla beraber hala İsrail’le ilişkilerin askıya alınmamış olmasını hayretle karşılıyoruz ve tekrarlıyoruz. Katillerle olan tüm ticari anlaşmalar iptal edilmeli, büyükelçilik sınır dışı edilmeli. Elçimiz geri çekilmeli, Konya’daki eğitim uçuşları ve Türk hava sahası kullandırılmamalıdır.

T.B.M.M İsrail dostluk grubunun tamamen kapandığı haberini gecikmelide olsa olumlu ve onurlu buluyoruz.

23 gün boyunca süren soykırıma sessiz kalan bir leşmiş milletler teşkilatını, natoyu, Arap birliği teşkilatını, İslam konferansı teşkilatını da protesto ediyoruz.

Bundan sonraki süreçte diplomatik sorumluluğu olanların bağımsız Filistin devleti ve Hamas hükümetinin meşruluğunu tüm dünyaya teyit ettirmeli. İnsani ve maddi yardımlar daha da süratlendirilmeli intifada küresel ve sürekli olarak desteklenmelidir. Diren ey Filistin zafere kadar seninleyiz.

 

Bir cevap yazın