Eğitim-Sen’in başörtüsü muhbirliği!

Eğitim-Sen, asli görevini bırakıp, başörtülü öğrencileri ve okul dışında başörtüsü takan öğretmenleri ihbar etme peşinde koşuyor. Kartel medyası ile el ele çalışan sendika, ‘Muhbir-Sen’e dönüşmeye başladı.Sendika, son olarak hafta sonu ülke çapında yapılan Açıköğretim Lisesi sınavlarına çoğu başörtülü ev hanımlarının başlarını açmadan girdikleri yönünde ihbar kampanyası başlattı. Sınavlarda görevli Eğitim-Sen üyeleri rahatsız oldukları bu durumu tutanakla tespit ederlerken başta Milliyet, Cumhuriyet ve Radikal olmak üzere kendilerine yakın yayın kuruluşlarında “Açıköğretim’de türbanlı sınav” başlıklı haberler yapılmasını sağladılar.Yasak hala devam ediyor!

Oysa başta Vakit olmak üzere “başörtüsü” konusuna duyarlı yayın kuruluşlarında yayınlanan haberlerde birçok bölgedeki Açıköğretim Lisesi sınavlarında başörtülü öğrencilerin sınavlara yine alınmadıkları belirtilerek bu haksız uygulamadan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı eleştirilmişti.

Bu arada yeni yayınlanan ve bu sınavlara başı açık girme zorunluluğunu kaldıran Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sınav Yönergesi’nin sınavlarda görevli öğretmenlere dağıtıldığı öğrenildi. Eğitim-Sen ise bu yönergenin yürütmesinin durdurulması için Danıştay’a dava açtı.

Kaynak: Vakit

 

Bir cevap yazın