Kocaeli: Gazze’nin hesabı sorulacaktır

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformumu 197.hafta basın açıklamasını İzmit Sabri Yalım , İnsan Hakları parkında yaptı.Saat 12.30 da yapılan basın açıklamasında İsrail’in yaptığı insan hakları ihlalleri ve bebek katliamları gündeme getirdi.Basın açıklamasını MAZLUMDER Kocaeli Şubesi gönüllüsü Hatice Balkan yaptı. Basın açıklamasında küçük bir çocuğun “SİYONİST KATİL AMCALAR BEBEKLERİ ÖLDÜRMEYİN LÜTFEN” yazısı dikkati çekti. Gazze’de ölündürülen bebeklere çok üzüldüğü için bu gösteriye katılan 8 yaşındaki çocuğun aynı zamanda, sınıf arkadaşlarından Gazze’deki mazlum insanlar için 18 TL para toplayıp, Albaraka Türk bankasından İ.H.H’nın hesabına yatırdığı öğrenildi. Katliama çok üzüntülü olduğunu söyleyen küçük çocuk, İ.H.H ya gönderdiği paranın makbuzunu basına gösterdi. Mizansen olarak tabut içinde bir bebek, Filistin bayrakları ve üzerinde” SUÇUM NEYDİ” yazısı dikkati çekti.Basın açıklamasının tam metni:

Bu uzun soluklu, istikrarlı eylemimizde 197. haftaya ulaşmış bulunuyoruz. “Kim olursa olsun zalime karşı, kim olursa olsun mazlumdan yana” ifadesinde özetlenen çizgimiz çerçevesince, zalimler zalimliklerinden bıkıp usanmadıkça , bizler hak savunucuları olarak direnişimizden bıkıp usanmayacağız inşallah..

Gündemdeki “zalim” ise, herkesin malumu olduğu üzere İsrail adındaki “savaş makinesi” devlettir. Bu devlet, mazlum Filistin halkı için direnen Hamas’ı bahane ederek , kadın çoluk-çocuk demeden, kundaktaki bebeklere , hastanelere, ibadethanelere varıncaya kadar masum insanları ,sivilleri katletti.Tarihlerinde soykırıma maruz kalmış ,masum bir halk iken, şimdi yaptığı katliamlarla, İsrail’in Nazilerden ne farkı kalmıştır ?

İsrail yaptığı insanlık dışı katliamı ile, vicdan sahibi tüm insanları ayağa kaldırdı.Tüm dünyadan yükselen tepkiler üzerine ve kara harekatı sırasında savunma ile karşılaşıp yaşadığı sıkıntı sonucu, tek taraflı bir ateşkes imzaladı.Fakat ateşkesten 7 saat sonra yine Gazze sınırını bombalamaktan geri durmadı.Böylesi saldırgan ve sözünde durmayan bir devlete kim güvenebilir ?

Bu korkunç katliam, Gazze ye gidenleri şok etti.İsrail’in kendi içinden dahi muhalif sesler yükseldi.Dünyadan bihaber, masum ,emzikli bir bebeği öldürmek nasıl taşlaşmış bir vicdan gerektirir ?.Bu masum yavruları öldürenler, sizin çocuklarınız yok mu? Filistinli çocukların oyuncakları, artık misket bombaları oldu, patlayan, parçalayan, öldüren oyuncaklar!

Ateşkes ilan ettiniz, arkanızda yüzlerce ölü bebek, parçalanmış insan cesedi, harabe olmuş bir şehir bırakarak. Elinize ne geçti ?

Sizin kahrolası Siyonizm idealleriniz, bu masum insanların, bebeklerin yaşama hakkından daha mı üstün dü?. Siz kahrolası nefislerinizin isteği ve dogmalarınız, siyon idealleriniz uğruna bu çağda masum insanları gözünüzü kırpmadan öldürürken, günümüz dünyasında, vicdanların ve insanlık onurunun buna seyirci kalacağını mı sanıyorsunuz? Soruyoruz size, yaptıklarınızın yanınıza kar kalacağını mı sanıyorsunuz?

İnsanlık bir şey yapamasa dahi eninde sonunda ölüm var ve Allahın huzurunda hesap vermek var.Tekvir Suresinde diyor ki:” Diri,diri gömülen kıza sorulunca, Hangi suç yüzünden öldürüldün diye” . Rabbimizin belirttiği gibi , günümüzde kız çocuklarını diri diri gömenler olmasa da, bebekleri öldüren cani katil İsrail var.Bu dünyada hesabı sorulmasa da, iyi bilin ki, Siyonist katiller !, bunun hesabı yarın ahirette mutlaka sorulacaktır.Allahın adaleti er veya geç, dünyada veya ahirette mazlumun hesabını zalimden sorar !.Katılımınız için hepinize teşekkür ederiz..

 

Bir cevap yazın