Konya: Ergenekoncular siyonistler gibi!

İnanç Özgürlükleri Platformu 72. kez Kayalıpark’ta bir araya gelerek gündemi değerlendirdiler. Platform adına hazırlanan basın bildirisini Ali Eröz okudu. Ergenekon operasyonunun değerlendirildiği bildiride “Ergenekon terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi yakın tarihte yaşadığımız siyasi olayların, faili meçhullerin iç yüzünü açıkça ortaya koymuştur. Benzeştikleri Siyonistler gibi halklar nezdinde küçük düşmüşler ve yapmış oldukları bu tür sinsi faaliyetlerden dolayı hiçbir destekçi bulamamışlardır” ifadelerine yer verildi.

Bildiride şu görüşler yer aldı:

 

İnsanlık tarihi boyunca süregelen Habil’in soyu ile Kabil’in soyu mücadele si tarih içerisinde farklı farklı peygamberler ve onların kavimleri ile mücadeleleri ile doludur.

 

Bu mücadelenin önemli bir kısmını İsrailoğulları ve onlara gönderilen peygamberlerle doludur. Allah onları pek çok nimetle nimetlendirmiş, buna karşılık onlardan yeryüzünde fesat çıkarmamak, bozgunculardan olmamak, haddi aşmamak ve zulüm etmemek üzere sağlam bir ahid almıştır. Fakat onlar Kabil’in soyu olduklarını ispat edercesine yeryüzünde sürekli fesat çıkarmışlar bozgunculuk yapmışlar ve haddi aşarak Allah’a verdikleri her bir ahdi bozmuşlardır. Bu davranışlarının sonucunda Allah (c.c) onlara pek çok azab göndermiş ve onlara diğer milletler eliyle ağır bir yenilgi tattırmıştır. İsrailoğulları tarihte pek çok defa yurtlarından sürülmüş ve darmadağan olmuşlardır.

 

Bunun tek nedeni Allah’a verdikleri ahdi bozmuş olmalarıdır.

 

Tarihte büyük bir soykırıma uğradıklarını iddia eden İsrailoğulları bugün yeryüzünün kutsal beldesi Mescid-i Aksa’da taşkınlığın, azgınlığın, fesadın, bozgunculuğun ve soykırımın en alasını işlemektedirler. Bunun neticesi olarak bugün yeryüzünün kıyamete kadar lanetlenmiş kavmi olan İsrailoğulları, yine Müslümanlar eliyle yenilginin en büyüklerinden birinin tatmışlardır.

 

Uluslararası toplumun işbirlikçi devlet yöneticilerinin ve dünyanın büyük şeytanı ABD’nin sonsuz desteği ile bir avuç Müslüman’ın yaşadığı Gazze’ye havadan, karadan ve denizden saldırmış fakat üç haftalık kuşatmanın ardından istediği hiçbir sonucu alamamıştır. Tüm sessizliğe rağmen Gazze’nin yiğit evlatları şanlı bir direniş örneği göstermişler Allah’ın yardımıyla da yeryüzünün fesatçı kavmine ağır bir yenilgi tattırmışlardır.

 

Gazze’nin yiğitlerinin katil İsrail’le karşılaştırılacak kadar silah ve mühimmatları yoktu. Ama onların Allah’a tevekkülleri, samimiyetleri ve özgürlüğe olan inançları vardı. Allah’ın yolundan sapmayıp verdikleri ahde sadık kalmışlardı. Allah da onların bu sadakatlerine karşılık, onlara büyük bir zafer bahşetti. Selam olsun direnişin yiğit evlatlarına. Selam olsun şanlı Gazze halkına… Ateşkesle geçilen bugünlerde, Filistin’in yiğit evlatları ile olan sevgi ve kardeşlik bağımız ve onlara olan desteğimiz, kesintisiz olarak devam edecektir.

 

Çünkü onlar sadece bir avuç topraklarını değil, Allah’ın kutsal kıldığı arz-ı mev’ud’u tüm Müslümanlar adına savunmuşlar ve bunda da başarılı olmuşlardır. Bu süreç içerisinde Konya İnanç Özgürlükleri Platformu olarak bir hafta boyunca ‘Gazze’nin aydınlık geleceği için bir ışık da sen ol’ sloganıyla yatsı namazını müteakip meşaleli dualı eylemleri tertip edip Mazlum Filistin halkının yanında olduğumuzu, onları unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı ilan ettik. Tüm Müslüman halkları bu konuda uyanık olmaya, duyarlı olmaya ve yardım faaliyetlerine destek olmaya çağırıyoruz.

 

Buradan şunu da ilan ediyoruz ki savaşın tekrar başlaması durumunda yapmış olduğumuz eylemlere kaldığımız yerden daha gür bir şekilde devam edeceğiz. Hızla değişen, toplumsal gündemimizin değişmeyen maddeleri arasına giren Ergenekon terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi yakın tarihte yaşadığımız siyasi olayların, faili meçhullerin iç yüzünü açıkça ortaya koymuştur.

 

Bu kanlı yapılanma kendi iktidar hevesleri uğruna cinayetler işlemiş, mezhep ve etnik çatışmaları oluşturacak terörist eylemler gerçekleştirmiş hatta kendi yandaşlarını bile bu uğurda katletmekten çekinmemiştir. Ancak zulüm ile abad olunmaz. Ve bir şekilde onlar yöntem itibariyle benzeştikleri Siyonistler gibi halklar nezdinde küçük düşmüşler ve yapmış oldukları bu tür sinsi faaliyetlerden dolayı hiçbir destekçi bulamamışlardır. Türkiye’yi karıştırmak isteyenlerin amaçlarına ulaşamamış olmaları sevindirici bir durumdur. Yargılama sürecinin ucu nereye giderse gitsin tüm bileşenleriyle ortaya çıkarılması ve hesap sorulması en büyük arzumuzdur.

 

One thought on “Konya: Ergenekoncular siyonistler gibi!

  • Allah yar ve yardımcınız olsun.Selametle dostlarım

Bir cevap yazın