Kocaeli: Bebek katillerine destek olma!

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu’nun 198’inci hafta basın açıklamasının konusu yine Filistin’di.İzmit Sabri Yalım Parkında 31 Ocak 2009 günü saat 12.30’da Platform adına açıklama yapan Halil Demir, aşağıdaki metni okudu.Başbakanının Davaosta İsrail Cumhurbaşkanı Peres’in yüzüne “bebek katili “olduklarının vurulması, açıklama ve pankartlarla desteklendi. Fakat bunun yeterli olmadığına değinilerek, başbakandan Bebek katilleri ile tüm anlaşmaların sona erdirilmesi istendi.Hazırlanan mizansende yerde 6 tane Filistinli kefenlenmiş bebek maketi ve ilk üç tanenin üst kısmında:”TÜRKİYE İSRAİL ARASI ASKERİ VE TİCARİ TÜM ANLAŞMALAR İPTAL EDİLSİN” yazısı, ara kısımda “BEBEK KATİLLERİNE SİLAH PARASI BİZDEN OLMASIN” yazısı yer aldı.Daha sonra yine üç bebek kefenin bulunduğu kısmın altında da “KATİL İSRAİLE PARAMIZI AKITARAK KATLİAMA ORTAK OLMAK İSTEMİYORUZ” yazısı yer aldı.Kocaeli Gönüllü Teşekkülleri adına konuşan dönem sözcüsü Harun Yaşar Aliş’te bir konuşma yaparak başbakanının Davos’ta yaptığı çıkışa destek verdiklerini söyledi.Filistin için Türkiye’yi bisikleti ile dolaşan Niyazi Kıyak’ta bir konuşma yaparak Başbakanının halkın hissiyatına tercüman olduğunu söyledi.

Eylemde okunan açıklamanın tam metni:

Değerli halkımız ve basın mensupları 198.hafta basın açıklamamıza hoş geldiniz. Bu meydan dan yıllardır başörtüsüne özgürlük için basın açıklaması yaparken, yer yüzünde zulüm altında inleyen toprakları unutmadık ve onlara da sahip çıktık. Haftalardır yine bu meydanda Filistin halkına uygulanan barbarlığa karşı basın açıklaması yapıyoruz. Filistin’de yaşanan katliam ve soykırım, bize kendi derdimizi unutturdu, masum insanların, bebeklerin katledildiği bir zamanda ebetteki onlara yapılan zulmü dile getirmek, kendi başörtüsüne özgürlük sorunumuz kadar önemliydi. Türkiye’de oluşan tepki dalgasıyla burası da adeta bir Filistin platformu oldu ve 2009 yılını Filistinli mazlumlarla dayanışma yılı ilan ettik.

Perşembe günü Davos da çok önemli bir olay yaşandı. İsrail’e yaptığı soykırımın haklılığını ! dakikalarca anlatma imkanı verilirken, Türkiye başbakanına,bu soykırıma tepkisini ifade etmesine, el hareketleriyle engel olunmaya kalkışıldı. Bu başbakanın şahsında tüm Türkiye’ye yapılmış bir hakaretti, gösterilen tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Başbakan dik durdukça da arkasında olacağız.

Ortadoğu’da Tüm Arap ülkeleri ve Devlet Başkanları İsrail’in pervasızlığı karşısında sus pus olurken Başbakan nezdinde mazlum Filistin halkına sahip çıkılmasını takdirle karşılıyoruz. Türkiye’den Siyonist İsrail işbirlikçilerinden, oligarşiden bir takım çatlak sesler çıksa da halkın, sokaklara dökülmesi verilecek en güzel cevaptı. Bu Siyonist terör devleti İsrail’e birilerinin çıkıp dersini vermesi, yaptığı katliamların hesabını sorması gerekiyordu. Sonuçta Türkiye Başbakanı tarafından Davos’ta Perez’in suratına da bebek katili olduğu tüm dünyanın gözü önünde söylendi. Kocaeli MAZLUMDER Şubesi olarak ta, İsrail’in işlediği soykırım ve savaş suçlarının Türkiye vasıtasıyla uluslar arası mahkemelere taşınması için Kocaeli adliyesinde suç duyurusunda bulunduk ve bunun takipçisi olacağız.

Başbakanın Siyonist rejime gösterdiği tepki 80 senelik tarihimizde görülmemiş bir tepkidir, bu tavrını takdirle karşılıyoruz. Fakat biliyoruz ki Türkiye İsrail arasında 4 Milyar dolar olan ve İsrail tarafından 5 Milyar dolara çıkartılması hedeflenen ticaret hacmi sonunda, Terörist İsrail devletine akan paralar, Filistinli Müslüman kardeşlerimize silah ve bomba olarak dönmektedir. Biz bu masum insanların katliamına, vergilerimizle, paralarımızla ortak olmak istemiyoruz. Bir anlık heyecanlanıp sokaklara döküleceğiz, sonra yine masum insanları katletsin diye milyarlarca dolar paramız İsrail’e mi akacak ? Başbakana sesleniyoruz, “bebek katili” dediğiniz İsrail’e her türlü para akışını kesin, yoksa bizleri de paralarımızla bu katliama ortak etmiş olursunuz. İnsan hayatı para ile ölçülmez, Filistin için yapılan yardım programlarında halkımız bu mazlumlar için evlerini, sahip oldukları küçük büyük şeyleri, her şeylerini bağışladılar. Biz halk olarak bunun bedeli neyse ödemeye razıyız ama bizim paralarımızla bebeklerin ve Filistinli Müslümanların katledilmesine asla ve asla razı değiliz.

Bizler bir insan hakları örgütü olarak gösterilen her türlü onurlu ve dik duruşun destekçisi olduk ve her türlü kaypak iki yüzlü politikanın da karşısında olduk bugüne kadar, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz.
Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz.

KOCAELİ İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU Adına
MAZLUMDER Kocaeli Şubesi Üyesi Halil DEMİR

Bir cevap yazın