Kocaeli: Darbeciler yargılansın!

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformunun 199. hafta eyleminde konu Ergenekon terör örgütüydü. Ergenekon terör örgütü canavar kılıklı bir mizansenle canlandırıldı.Ergenekon aleyhine basın açıklaması yapılırken, Ergenekon’u temsil eden canavar tarafından sürekli protesto edildi. Bu arada basın açıklaması yapan Kocaeli MAZLUMDER Şube Başkanı, medya mensupları, polis ve kameramanlar Ergenekon Canavarı tarafından medya önünde fişlendi. Eylemde açılan “Ergenekon dağıtılsın, darbeciler yargılansın” yazılı ve “Derin halk” imzalı pankart da çarpıcı bir mesaj veriyordu.

Eylemde okunan açıklamanın tam metni:

Değerli basın mensupları ve insan hakları savunucuları, Başörtüsüne Özgürlük Eylemi’mizin 199. haftasına hoş geldiniz.

4 seneden beri alanlardayız ve sorun çözülene kadar alanlarda olacağız.Biz inanıyoruz ki başörtü sorununun temelinde de, oligarşi ve Ergenekon anlayışının müdahaleleri yatıyor. Darbelere, faili meşgul cinayetlere, sansasyonel cinayetlere, suikastlere dur demek için, Ergenekon’da sonuna kadar gidilmelidir.

Sayın Savcı ÖZ’e buradan desteğimizi sunuyoruz. Türkiye’nin aydınlığa çıkması, faili meşgul cinayetlerin açığa çıkması, demokrasiyi içine sindiremeyenlerin deşifre edilmesi için yargıya sonuna kadar sahip çıkalım. Adaletin tesis edilmediği yerde Ergenekonvari örgütlenmeler çıkar. Gerçek adaletin yerine gelmesi ancak Bağımsız Yargı’ya güvenmekle sağlanabilir.

TCK önünde herkes eşit olmasına rağmen, bir yandan da örgüt avukatlığına soyunup, suçluların korumasını yapanlar ne demek istiyorlar? Bir takım insanlara bu düzende farklı muamele yapılmasını mı bekliyorlar!..Bu kapsamda bazı kişilerin evinde arama yapılıp silah bulunuyor ve bu olay ”onursal bir kişinin evi aranabilir mi?”söylemi ile eleştiriliyor. Soruyoruz; yoksa bunlar bir takım ayrıcalıklı insanlar mı? Anayasa önünde herkes eşit değil mi?.

Diğer taraftan polisin yaptığı aramalar 5-6 saat sürerken, bazı lojmanlarda ancak 10-15 dakikalık aramalar yapılabiliyor ve her nedense hiçbir şey bulunamıyor!.. Yoksa bazı odaklar hala birilerini mi koruyor ? Darbe yapma girişimlerinde hiçbir hastalıkları yokken, darbe girişiminden darbe yiyerek tutuklanınca mı hepsi hasta oluyor? Yoksa, bu ülkede hapishaneler sadece normal vatandaşlar için mi?..

Meclise müdahale etmeye kalkan darbeciler, ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşabiliyorken aynı zamanda sözde irticai sebeplerle hukuksuz bir şekilde görevden alınan kişilerin olduğu Türkiyemizde bazı darbeciler için hala neden bir işlem yapılmıyor?

Bir takım insanlar hukuki yetkisi olmadan bazı insanları kolayca fişleyebiliyor. Ama belirtmek isteriz ki, hukuk devletinde devlet içinde devlet olunmaz. Halkımız artık bunlara kendi sinesinde muhtıra veriyor ve vermeye devam edecektir. Bu ülkede hukuk hakimse, hukuk dışı yapılanmaların önüne geçmek şarttır. Derin devlete karşı derin halk bu meydanlarda tepkisini vermeye devam edecektir.

Teşekkür ederiz..

KOCAELİ İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU adına

Mazlum-Der Kocaeli Şubesi

Bir cevap yazın