Konya: Gazze zaferi yeni bir milattır

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 74’üncü eylemini yaparken basın açıklaması platform sözcüsü İlim-der yönetim kurulu üyesi Ali Negiş tarafından Kayalıpark’ta yapıldı. Münafikun Suresi 1. Ve 2. Ayetlerin mealinin okunmasıyla başlayan basın açıklaması şöyle devam etti. Ülkemizde bir dizi temaslar için bulunan işbirlikçi El Fetih lideri Mahmut Abbas’ın Türkiye ziyareti kınandı. Katil İsrail ve hamisi Amerika’nın Filistin’deki uşakları Abbas’ın, görev süresinin dolamsına rağmen hala görev başında olması ve meşru hükümetin göz ardı edilmesi, Gazze’de yaşananların sorumluluğunun bir ayağınında Abbas’ın başında bulunduğu El Fetih’in grubuna düştüğü ifade edildi.Neğiş sözlerine şöyle devam etti.”Gazze’nin nefes borusu durumunda olan Refah sınır kapısının Savaş boyunca kapatılması ve giden yardımların engellenmesi Mısır Firavunu Mübareğin Filistinlilerin yanında değil İsrail’in yanında olduğunun tüm dünyaya gösterdi.” dedi. Ergenekon, yapılanmasıyla yapmış olduğu cinayetlerle ittihatçılardan aldığı mirası devam ettirmektedir. Dolayısıyla değişen hiçbir şey yoktur. Bu karanlık güçlerin yargılanması ve sonuna kadar gidilmesi en büyük temennimizdir. Kıbrıs Akdeniz Üniversitesinde başörtüsü yasağına getirilen özgürlük tüm üniversitelerimize örnek teşkil etmesi temennisiyle basın açıklamasına son verdi.

Eylemde okunan açıklamanın tam metni:

Rahman, Rahim Allah’ın adıyla;

Münafıklar sana geldiklerinde dediler ki: ”Şehadet ederiz ki, muhakkak sen, Allah’ın Rasulü’sün” O’nun Rasulü’sün ve Allah şahitlik eder ki, muhakkak münafıklar yalancıdırlar. Onlar yeminlerini kalkan edindiler de Allah’ın yolundan yan çizdiler! Gerçekten de onların bu yaptıkları ne kötüdür. (Münafikun Suresi 1-2. Ayetler)

Sevgili dostlar, değerli basın mensupları;

El Fetih Lideri Mamut Abbas, bir dizi temas için şuan ülkemizde bulunmaktadır. Yaser Arafat’ın ölümünden sonra katil, işgalci, fesatçı İsrail’in ve emperyalist Amerika’nın Ramallah’a klonladığı Abbas, elinde Gazze’li Müslümanların kanı ve alnında insanlığa karşı girişilmiş bir katliamın kara lekesiyle ülkemize gelmiştir. Görev süresi dolmuş bulunan, şuanda kaldığı makamda işgalci durumunda olan ve Filistin’in seçilmiş meşru hükümetine karşı tutumuyla meşruiyetini kaybeden Abbas’ın; üstüne üstlük Gazze’de yaşananların acısı hala taze dururken, şuan için girişmiş olduğu diplomatik atılımın hiçbir anlamı yoktur. Ve ne ona ne de gayrimeşru efendisi İsrail’e bir meşruiyet kazandırmayacaktır. Zalimlerin ve işbirlikçilerin miadı dolmuştur. Gazze zaferi yeni bir milattır.

Miladı dolanlardan olan Mısır Firavunu Hüsnü Mübarek’in Gazze’nin nefes borusu olan Refah sınır kapısını kapatması, O’nun İsrail ile olan göbek bağını göstermektedir. İsrail’in girişmiş olduğu Gazze katliamı sürecinde sergilemiş olduğu üç maymun tutumundan çok daha kötüsü, Gazze’li Müslümanlara giden insani yardımları gasp etmesidir. Hamas liderlerinden Eymen Taha’nın Mısır’dan Gazze’ye geçişinde, üzerinde bulunan nakdi yardıma mısır tarafından el koyulduğunu açıklaması buna büyük bir örneklik teşkil etmektedir.

Geçtiğimiz 4 Şubat Çarşamba günü büyük İslam âlimi, mütefekkir, İskilipli Atıf Hocanın Şehadet yıldönümüydü. Bu büyük mütefekkirin, yargılama ve idam serüveni, garabet ve hukuk ihlalleriyle doludur. Kendisinin, inanç özgürlüğü bağlamında değerlendirilmesi gereken giyim kuşama dair risalesi, üstelik kılık kıyafet kanunun öncesinde kaleme almış olmasına rağmen, istiklal mahkemesinde, aleyhinde delil olarak kullanılmıştır. Bunun hukukla izah edilir bir tarafı yoktur. Bu ancak iktidar içerisindeki çeteleşmiş ittihat ve terakki kalıntılarının muhtemel muhaliflerini ortadan kaldırma yöntemidir. İskiliplinin kanı, onlara lanet etmektedir.
Bugüne gelecek olursak, çeteciler cenahında değişen bir şey yoktur. Adı Ergenekon olan yapılanma, ittihatçılardan almış olduğu mirası, aynı kanlı yöntemle taşımaktadır. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile başlayan süreçte meclise uygulanan kuşatma, başörtüsü meselesinde ve kapatma davasında, (hukuka yönelik) oluşturulan baskının arkasında bu yapılanma yatmaktadır. Bu yapılanma, bu baskıların oluşabilmesi için, toplumları kamplara bölen Faili meçhul cinayetleri işlemekten de geri kalmamıştır. Ancak başta dediğimiz gibi zalimlerin miadı dolmuştur. Umarız yargılama sonuna kadar gider ve suçlular gereken cezayı alır.

CHP’nin çarşaf açılımı fiyaskoyla sonuçlanmıştır. Liderlerinin oy beklentisiyle yapılan açılımları bile içlerine sindirememişlerdir. Bunun sebebi yasakçı, despot bir zihniyete sahip olmalarıdır. Bugün ortaya attıkları Kur’an Kursu açılımı da aynı akıbete duçar olacaktır. CHP bu topraklarda Kur’an öğrenimine getirilen yasakla aynı yaştadır. Kuruluşundan bugüne tarihi, inanç ve özgürlüklere getirilen yasaklarla doludur. Yakın zamanda İmam hatip ve Kur’an Kurslarının kapatılmasıyla ilgili yasakçılara verdiği destek, şuanki açılımını havada bırakmaktadır.

Kıbrıs Akdeniz üniversitesinde başörtüsü serbest bırakıldı. İnanç ve özgürlükler açısından ülkemiz üzerinde kara bulutların dolaştığı şu günlerde, bu durum gerçekten ümit verici bir gelişmedir. Darısı tüm üniversitelerimizin başına.

Hak ve Özgürlüklerin ihlal edilmediği, adaletin tesis edildiği bir ülkede yaşama umudu ile 75. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere hepinizi Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

Bir cevap yazın