Başörtüsüne köstek, darbecilere destek!

Ergenekon zanlısı em. Orgeneral Şener Eruygur’un eşi Mukaddes Eruygur’un GATA’dan Albay Nusret Demircan’la yaptığı konuşmaların ses kaydında, GATA’nın verdiği kararın hastanın durumuna göre değil, statüsüne göre verildiğini ortaya çıkmıştı. Kayıtta Albay Demircan, hukukçularla görüşülmesini buna göre istenirse taburcu, istenirse yatış verilebileceğini söylüyordu. Ayrıca M. Eruygur’un “Şimdi bu Zekeriya Öz 13. Mahkemede. İtirazlarımızı bunlar kapatıyor. 12. ve 14. Mahkemeler bizdenmiş. Ankara Barosu, İstanbul Barosu, İzmir Barosu hazırız biz dediler.” şeklindeki sözleri gözleri barolara çevirmişti. Baro başkanları görüşmeleri yalanlarken, Eruygur’un eşi Hürriyet Gazetesi’nden Saygı Öztürk’e yaptığı itirafta ses kaydını doğruladı. Üstelik İstanbul Barosu’nun “Ergenekon” soruşturması kapsamında tutuklu bulunan em. Tuğgeneral Levent Ersöz, em. Albay Arif Doğan ve em. Orgeneral Hurşit Tolon’un tahliyesi için çeşitli girişimleri olmuştu.

Başörtüsü avcısı baro, Ergenekonculara destek çıkıyor!
İstanbul Barosu’nun hukuku anlayışı darbecilere hizmet ederken, başörtüsüne karşı yasağı savunuyor. Uzun zamandır Ergenekon tutuklusu bazı emekli askerlerin sağlık sorunlarıyla yakından ilgilenen baro, geçen yıl başörtülü ve peruklu stajyer avukatları eğitime almamış, mahkeme koridorlarında adeta başörtülü avukat arayışına çıkmıştı! Üstelik adliyelere, savcılığa, mahkeme kalemlerine, haciz ve keşif mahallerine başörtüsü ve perukla giren avukatların ispiyon edilmesini isteyen yönetim, bu işi yapmak için de başörtülü avukatların peşine yine kendi meslektaşlarını taktı. Uygulamaya göre bir avukat, meslektaşını işini yaparken başörtülü gördüğü anda kendisine haber vermeden bir tutanak hazırlayarak bağlı bulunduğu baroya şikâyet edebilecek.

Darbe zihniyetine hizmeti vazife bilenlerin, başörtüsü karşıtlıklarına şaşmamak gerekiyor. Adalet ve hukuk anlayışı darbe anayasalarıyla belirlenenlerin üreteceği “kanun mekanizması” elbette hak ve özgürlükten değil darbelerden yana işleyecektir.

Platform Haber

One thought on “Başörtüsüne köstek, darbecilere destek!

  • ANAYASADA YASAK OLMAYAN ÖRTÜNMEK,iKTİDAR VEYA MUHALEFET PARTİLERİNİN OY MALZEMESİ YÜZÜNDEN ANTİDEMOKRATİK BİR ANLAYIŞLA YASAKLANMIŞTIR.

Bir cevap yazın