Ankara: Direniş artarak sürecek!

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu, 159’uncu eylemiyle direnişe devam edileceği mesajını verirken siyonist israil’in hezimete uğradığını ifade etti.  İnsan Hakları ve Hizmet Derneği adına Erkan Halıcı tarafından okunan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Biz, Allah Resulu’nun ümmeti, boykota yani siyonistlere destek olanların mallarını almamaya devam edeceğiz. Din ve imanları materyalizmle şekillenmiş olan bu zalimlerin durumunu daha da zorlaştıracağız… Bununla beraber Türkiye’de, siyonist işgal ile yeniden alevlenen Filistin hissiyatı malum çevreleri tedirgin etmekte ve birtakım oyunlar ile bu alev söndürülmeye çalışılmaktadır. Bizi kendi açmazlarımızla oyalamaya çalışacaklardır. Çünkü biz israile tepki veriyoruz. Türkiye’li Müslümanlar olarak biz ve dünyadaki diğer Müslüman kardeşlerimiz provokatif eylemlere hazırlıklı ve teyakkuz halinde olmalıdırlar.”

Eylemde okunan açıklamanın tam metni:

Bugün, Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu olarak eylemlerimizin 159. haftasında ilk günkü azmimizle direnmeye devam ediyoruz. Bu direnişimiz inancımızın önündeki tüm engeller kalkana kadar artarak devam edecektir.

Gazze’ye yönelik siyonist işgal saldırısı çok önemli hesaplar ile başladı. Bu hesapların tutması ve operasyon adı altındaki katliamın amacına ulaşması için uzun süren hazırlıklar yapıldı. Bunun yanında işbirlikçilerde kendi hain hesaplarını yapmışlardı.

Fakat beklenen oldu; işgal devleti hedeflerinin hiçbirini gerçekleştiremedi. İşgal saldırıları sonucunda genelde kazanan ümmet, özelde güçlenen ise Hamas oldu.

İşgalle birlikte zalime ve destekçilerine olan nefret bir kat daha arttı, ümmet ve boykot şuuru yeniden filizlendi. İşgal sürecinin devamında boykotun etkisi ile maddi zarara uğrayan işbirlikçi sermaye grupları ateşkes için siyonist israil üzerine baskı yapmaya başladı. Hamas’ın direnişi ümmetin desteğiyle birleşti ve israile Gazze topraklarından kaçmaktan başka bir çare kalmadı.

Biz, Allah Resulu’nun ümmeti, boykota yani siyonistlere destek olanların mallarını almamaya devam edeceğiz. Din ve imanları materyalizmle şekillenmiş olan bu zalimlerin durumunu daha da zorlaştıracağız.

Şimdi ise, savaş meydanında uğradıkları hezimeti masa başı oyunlarla zafere çevirmek istiyorlar. Bu masa başı oyunları islam ümmeti tabiri caizse “yemeyecek”, şuurlu bir karşı hamle ile cevap verecektir.

Bununla beraber Türkiye’de, siyonist işgal ile yeniden alevlenen Filistin hissiyatı malum çevreleri tedirgin etmekte ve birtakım oyunlar ile bu alev söndürülmeye çalışılmaktadır. Bizi kendi açmazlarımızla oyalamaya çalışacaklardır. Çünkü biz israile tepki veriyoruz. Türkiye’li Müslümanlar olarak biz ve dünyadaki diğer Müslüman kardeşlerimiz provokatif eylemlere hazırlıklı ve teyakkuz halinde olmalıdırlar.

Dünya üzerindeki bazı lider görünümlü korkaklar, Filistin halkı tarafından, kendilerinin deyimiyle tam demokratik seçimle yönetime gelen Hamas’ı terörist olarak lanse etmektedirler. Eğer gerçekten terörist arıyorlar ise eti kemikten ayıran bombalar üreten oluşumlara bakmalarında yarar vardır.

Siyonist israil herkesin bildiği gibi dini hedefler üzerinden saldırı düzenlemektedir. Gazze’deki Müslüman halk üzerine sadece Müslüman oldukları için tonlarca bomba yağdıranlar, fiili bomba atamayacağı ülkelerde ise bürokrasi ve medya eliyle sosyolojik bombalar atmaktadırlar. Bu yolla Müslüman halklar üzerindeki islam inancını ortadan kaldırmaya çalışmakta, bunu yapamayacağını anladığı zaman ve yerlerde ise yasaklı hale getirmeye çalışmaktadır. Başörtüsü yasağı örneğinde olduğu gibi.

Ancak önemli bir detayı gözden kaçırmaktadırlar. Sıkıntı ve zahmet, bizim için direnmeyi ve Allah’ın yardımı ile daha da güçlenmeyi beraberinde getirmektedir, kendileri gibi korkarak kaçmayı değil.

Son olarak, Hamas’ın öncülüğünü yaptığı Filistin İslami direnişini arkadan hançerleyen, Gazze’deki Hamas varlığını sona erdirmeyi hedef alıp israile havale eden, bunca kanın akmasına sebep olan Mahmut Abbas’ı kınıyor ve kendisini Allah’ın laneti ve gazabı ile uyarıyoruz.

Bizler Sivil Toplum Kuruluşları olarak insana dair yapılan her zulmün karşısında ve her mazlumun yanında yer almaya devam edeceğiz.

İnsan Hakları ve Hizmet Derneği adına Erkan Halıcı

Bir cevap yazın