Değişim İçin 40 Teklif

Herkes Filistin’den söz edip -ama sadece söz edip- vicdan rahatlatırken, Genç Dergi şubat sayısında “Değişim İçin 40 Teklif” başlığıyla çözüm önerileri sunuyor. Tabii ki:” İsrail şunu yapsın, Filistinliler bunu yapsın…” diyerek fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış durumuna düşmeden… Nasıl mı peki? “Biz değişirsek dünya da değişecek” diyerek, değişimi kendimizden başlatmayı öneriyor Genç Dergi. Önce kendimizi, sonra dünyayı ve tabii ki Filistin’deki durumu değiştirecek 40 bomba öneri… Evet: Bazıları fazla felsefi bulacaktır bu yaklaşımı ya da fazla uzun vadeli. Olsun. Bizim vaktimiz çok. Ölümsüz olduğumuzun farkındayız nasılsa. Zaten Genç’i de bu bilinçte olanlar ya da ulaşmak isteyenler okuyor. Gerisi: Bizi bağlamaz… Ölümsüzüz dedik diye de hepten uçmadık tabii. Osman Toprak’ın “Ortadoğu’nun Tapusu Bizde” başlıklı İbrahim KARAGÜL röportajı, Serkan Bilge’nin “Filistin Dramının Tarihi: İsrail Nasıl Kuruldu?” konulu araştırması, Mustafa Kaman’ın Gazzeli Ghassan Ahmed ile yaptığı “Sizin Hayatınız Futbol, Bizim ise Mücadele” başlıklı söyleşisi Genç’in Filistin gündemine dair başlıca içerikleri.

Ayrıca; Harun Kırkıl’ın “Mel Gibson Saadet’ten Aday olsa”, Eşref Aydoğmuş’un “Cemil Meriç’in Gururu”, Hatice Yaltırak’ın “Uzun İnce Bir Yolda İki Usta: Barış Manço & Cem Karaca” isimli yazıları Genç’in şubat sayısının mutlaka okunması gerekenleri arasında.

İlgiyle takip edilen köşelerinde: Asım Gültekin yazarlık, H. İbrahim Kurucan fotoğrafçılık dersleri vermeye devam ediyor.

Türkiye’nin gazete şeklindeki tek dergisi “Tarih Gastesi” de Genç’in eki olarak bundan sonra her ay; Genç okurlarıyla düzenli olarak buluşacak. Maksat: Şöyle ağzımızı yaya yaya “Kim demiş gençler tarih okumuyor!” diyebilelim gönül rahatlığıyla…

Genç Dergi’ye: 0212. 671 07 00’dan (dahili 178) abone olabilir, size en yakın Kültür Dergi Dağıtım satış noktasının yerini öğrenebilir yahut derginizi NT ve Gökkuşağı mağazalarından temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın