Siyonist yıkım devam ediyor

İşgalci Siyonistler, gayri meşru işgallerini ve hâkimiyetlerini sürdürebilmek için şiddet ve terörden başka bir geçer yol bulamadıkları için sürekli terör estirmeye devam ediyorlar. Kudüs’te Yahudileştirme faaliyetlerini sürdürebilmek için yıkım ve sürgün çalışmalarını artırırken Batı Yaka’da da Filistinlileri göçe zorlamak amacıyla kesintisiz teröre başvuruyorlar. Son olarak Batı Yaka’nın Nablus şehrinde beş Filistinli aileye evlerinin yıkılacağı uyarısı gönderildi. İşgal güçlerince bundan bir süre önce de Tana bölgesinde 25 aileye evlerinin yıkılacağı tebliğ edilmiş, ayrıca Filistinlilere ait 12 bin dönüm tarım arazisi zorla gasp edilmişti. Tana bölgesindeki tarım arazilerinin toplam miktarı ise 18 bin dönümden ibaret. Buna göre bölgedeki tarım arazilerinin üçte ikisi işgalci Siyonistler tarafından gasp edilmiş oldu.

Çadırını beşinci kez yıktılar!

Siyonist işgal güçlerinin Kudüs’te Yahudileştirme amacıyla sürgün ve yıkım faaliyetleri devam ediyor. Dünya kamuoyunun ve İslâm âleminin sessizliğinden yararlanan işgal güçleri, Şeyh Cerrah mahallesindeki evinden çıkarılan ve Kudüs’te yaşama hakkından vazgeçmemek için direnen Ummu Kâmil Fevziye el-Kurd’un kurduğu çadırı bugün beşinci kez yıktılar.

Ummu Kâmil’in mücadelesine destek veren dayanışmacılar işgalcilerin baskılarına boyun eğmeyeceklerini ve direniş çadırını aynı mahalleye yeniden kuracaklarını ifade ettiler.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

 

Bir cevap yazın