Akyazı: Herkes için inanç özgürlüğü!

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu başörtüsüne özgürlük eylemi 109’uncu haftasına girdi. Platform adına basın açıklamasını Ekrem Küçükköse okudu. Başörtüsünün uydurulmuş bir kavram olmadığını ifade eden Küçükköse, yasağa karşı şunlar söylendi: “Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu olarak önerimiz tavsiyemiz şudur; bütün siyasiler hangi görüşe sahip olurlarsa olsunlar inanç özgürlüğü konusunda söylemleri net tavırları tutarlı olmalıdır. Dün çarşaflı bayanlara rozet takıp bu gün tartaklanmamalı, bir taraftan halkın ihtiyacı olan kur-an kurslarını açma vadinde bulunurken diğer taraftan yasak kurslar iddiasıyla anayasa mahkemesine müracaat edilmemeli.”

Basın açıklamasının tam metni:

1400 yıllık bir geçmişi olan başörtüsü sonradan çıkarılmış bir kavram değildir.

Bacılarımızın, kızlarımızın başörtülerine karşı laiklik elden gidiyor, irtica geliyor bahaneleriyle acımasızca yasak uygulayanlar size sesleniyoruz; dün Fransızlarla, İngiliz, yunan dölleri bayrağa, başörtüsüne, namusa el uzatıyorlardı onlar haçlı zihniyeti idi şimdi siz hangi zihniyeti temsil ediyorsunuz. Dürüstçe kimliğinizi ortaya koyun. Her şeyin hesabının hakkıyla sorulduğu yerde ne laiklik, ne demokrasi nede irtica bahanesi kimseyi kurtaramayacak.

Sadece Allahın emri olduğu için başlarını örten bacılarımızın başörtülerine karşı cellat kesilenlere merhum Akif ne güzel söylemiş;

Bacımın iffeti batmakta rezilin gözüne,

Acırım tükrüğe billahi! Tükürsem yüzüne.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu olarak önerimiz tavsiyemiz şudur; bütün siyasiler hangi görüşe sahip olurlarsa olsunlar inanç özgürlüğü konusunda söylemleri net tavırları tutarlı olmalıdır. Dün çarşaflı bayanlara rozet takıp bu gün tartaklanmamalı, bir taraftan halkın ihtiyacı olan kur-an kurslarını açma vadinde bulunurken diğer taraftan yasak kurslar iddiasıyla anayasa mahkemesine müracaat edilmemeli.

Yani bu topraklar üzerinde yaşayan herkes inançlarının gereğini yapabilmeli ve yaşayabilmelidir. Toplumsal mutabakat da bu olsa gerek.

Müslüman haklar üzerinde soykırım yapan emperyalist güçlerin cani çocukları Siyonistlere seyirci olan Avrupa SUDAN’ a adeta komplo hazırlamıştır. UCM’yi adil olmaya davet ediyoruz SUDAN ile ilgili alınan bu kararın adil olmadığını belirtiyor ve tel’in ediyoruz.

Bütün insanlık alemine rahmet olarak gönderilen rehberimiz, önderimiz, Peygamberimiz HZ Muhammet Mustafa SAV dünyaya teşriflerinin kutlu doğum haftasının arifesindeyiz kutlu doğum haftamızı tebrik ediyoruz tüm insanlığın huzura kavuşması temennisiyle gelecek hafta Cumartesi 12:30 buluşmak üzere. Allaha emanet olun.

Bir cevap yazın