Kocaeli: YSK’nın başörtüsü yasağına hayır!

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformunun 206.hafta basın açıklaması İzmit Sabri Yalım parkında yapıldı. Basın açıklamasını platform adına Çetin Tahtacı okudu.

Basın açıklamasının tam metni:

“Bizler Allah’a aidiz ve O’na döneceğiz.”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nun kaybı bizler için bir şok olmuştur. Muhsin Yazıcıoğlu ahlakıyla, mücadelesi ve dik duruşuyla örnek bir şahsiyetti, kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Uluslararası mahkemelerin ve insanlık vicdanının kabul ettiği tüm soykırım suçlarının tamamını işleyen Siyonist rejim şeflerinin Türkiye’de yargılanabilmesi için Adalet Bakanı Sayın Mehmet Ali Şahin’in izni gerekmektedir.53 gündür, işledikleri suçlar tek tek belirlenen Siyonist savaş suçlularının yargılanmaları için gereken iznin Adalet Bakanı tarafından verilmesini bekliyoruz. Adalet Bakanı’nın kararı ”siz öldürmeyi daha iyi bilirsiniz” ile ”biz işimizi sağlam kazığa bağladık” arasındaki farkı açıkça bize gösterecektir. Bu karar hükümetin dış politikası için bir turnusol kâğıdı vazifesi görecektir.

Meşruiyeti olmayan siyonist rejim ”Kentsel Dönüşüm ” adı altında Kudüs’ün tamamını Müslümanlardan arındırmak istemekte ve İslam’ın tüm izlerini Filistin topraklarından silmeye çalışmaktadır. Türk hükümeti, restorasyon faaliyeti adı altında Osmanlı izlerinin silinmesine engel olmalıdır.

Karanlık ve kirli güçlerin muhtelif isimlerle hazırlanan darbe planlarının bağımsız yargı tarafından dikkate alınması ve suçluların ortaya çıkarılması gerekmektedir. Türkiye’deki aksak demokrasiyi güçlendirmek ve sözü edilen darbe planlarının akamete uğratılması için tüm tarafların katılacağı bir kurucu meclisle mevcut 12 Eylül anayasasının yerine sivil bir anayasa hazırlanmalıdır. Türkiye’yi antidemokratik yöntemlerle gericiliğe mahkûm etmek isteyen ve sivil siyaseti askeri vesayet altına almaya çalışan bu yapılanmaların deşifre edilmesi geleceğimiz için hayati öneme sahiptir.

YSK’nın genelgesi hukuka uygun olmadığı gibi 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri Ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’a da aykırıdır. Bu kanunun 11, 14, 21, 22, 23, 24 ve 25. maddelerinde yer alan “Sandık Kurullarının Kurulması, Sandık Kurulu Başkanı Seçilmesi, Sandık Kurulu Üyeliklerinin Belirlenmesi, Sandık Kurullarının Görev Süresi ve Adaylar ve Müşahitlerin Belirlenmesi” maddeleri incelendiğinde de görülecektir ki ne müşahit veya üyelerin ne de sandık kurulu başkanları ile üyelerinin seçilmesinde herhangi bir kılık kıyafet şartı aranmamaktadır. Üstelik aynı kanunun 26. maddesinde Sandık Kurullarında Görev Alamayacaklar belirtilmiştir. Orada aranan en temel kriter de siyasi partilere üye olamayacak durumda bulunanların sandık kurullarında görev alamayacağı hususudur. Başı örtülü olmanın siyasi partiye üye olmaya engel bir hali olmadığına göre başörtülü kişilerin sandık başlarında görev almalarında da hiçbir engel bulunmamaktadır.

MAZLUMDER bu keyfi ve adaletsiz kılık-kıyafet genelgesinin iptali ve yürütmesinin durdurulması için Danıştay’da dava açtı.27 Mart 2009 mesai saati bitimine kadar herhangi bir sonuç alınamadı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde TC Kimlik No ve Başörtülü müşahitlerin engellenmesi gibi YSK kararlarının yol açtığı olumsuzluklar ve adaletsizlikler açısından 29 Mart Yerel Seçimlerini Tüm şubelerimizle birlikte etkin bir şekilde takip edeceğimizi, her türlü gayri adil tutum hakkında arzu eden her kişiye hukuki destek vermek amacıyla 29 Mart 2009 Pazar günü tüm şubelerimizin açık olacağını kamuoyuna bildirir, saygılar sunarız.

 

 

Bir cevap yazın