Akyazı: Başörtülü, başörtüsüz ayrımı yapmayın!

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu başörtüsüne özgürlük eylemi 113. Haftasına girdi. Basın açıklamasını platform adına İrfan Alemdar okudu.

Basın açıklamasının tam metni:

2009 Mart yerel seçimleri bitmiş, seçim sonrası oylarını kaybeden partiler olduğu gibi oylarını artıran partilerde oldu. Tüm partilerin seçim öncesinde taahhüt ettikleri söylemlerin arkasında durmalarını bekliyoruz.

Yerel idarecilerin başörtülü, başörtüsüz ayrımı yapmamalarını öneririz, insan hak ve özgürlüklerine saygılı olmalarını da tavsiye ederiz. Makamların koltuklarının baki olmadığı aşikârdır.

Seçimi kaybetme hırsı ile başörtülü insanlara karşı bir tutum içinde olmak veya ben kazandım lüksü ile başörtülü insanlara yasak ve zulüm uygulamak hakkını kimse kendinde görmemelidir.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu olarak bugüne kadar insan hak ve hürriyetlerine uygulanan yasaklara ve yasakçılara olan tepkimizi, kınamalarımızı ve tavsiyelerimizi dile getirdik, bu duruşumuz bundan sonrada kararlılıkla devam edecektir.

Yerel seçimler sonrasında ilçemizdeki ilgili siyasi partilerin yetkililerine tavsiyemiz itidalli olmak hakaretlerden uzak olmak ve çıkacak olan sonucun Akyazı’mıza hayırlı olmasını temenni etmektir.

Savaş, kan, yoksulluk ve adaletsizlik üzerine kurulan NATO’nun 60. kuruluş yıldönümünde hegemonya ve karlarını konuşacak olan NATO culara artık hayır diyoruz. NATO’ya hayır, savaşa hayır diyen savaş karşıtlarını destekliyoruz.

Akdeniz dayanışma platformunun 19. basın açıklamasına destek için Antalya’da bir araya gelen tüm gönüllü kuruluşları tebrik ediyor, onurlu direnişlerinde Allah (c.c) dan muvaffakiyet niyaz ediyoruz.

Yereliyle, geneliyle hak ve adaletin kaim olduğu günler temennisiyle gelecek hafta cumartesi saat 12.30 da buluşmak üzere Allah’a emanet olun.

Bir cevap yazın