Sakarya: Başörtüsü mücadelesine devam!

23 Nisan kutlamaları münasebetiyle düzenlenen etkinliklerde yine aynı klişe konuşmalar yapılıp ve aynı törenlerin düzenlendiği Egemenliğin Halka verilişinin 89. yıldönününde halk iradesini değersiz bulan ve ülkeyi yönetme hakkını sadece kendilerinde gören seçkin elitlerin yaptıklarının söylemleri ile tam bir çelişki içinde olduğu vurgulandı. Dine karşı olan Türkan Saylan`ın evi arandığında kıyametler koparılırken Dalan ın arazisinden fışkıran cephaneliğin görmezden gelinmesinin cifte standart olduğu söylendi Ergenekon davasının sulandırılmaması gerektiği ve eğer bu dava başarıya ulaşırsa dine alerjiklerin deşifre olacağı belirtildi. Kutlu doğum haftası sebebiyle düzenlenen etkinliklerde Peygamber Efendimizin eksik anlatıldığı onun sadece güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilmediği onun devlet adamlığı yönünü ve bütün bir hayatı boyunca zalim ve müstekbirlere karşı verdiği direniş mücadelesinin görmezden gelinemeyeceği hatırlatıldı.

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu tarafından organize edilen ve Kocaeli İnanç Platformunun 5.yılına giren başörtüsü mücadelelerine destek amacıyla bugün gerçekleştirilecek olan “Başörtüsüne Özgürlük Yürüyüşü” vesilesiyle, Kocaelindeki tüm Özgürlük direnişçilerine SAKARYA`dan selam ve destek gönderildi. ‘Başörtüsü islamın emri müslümanın kimliğidir , Başörtüsü direnişimizin 4. yılında zillet bizden uzaktır , Hepimiz başörtülüyüz , yasak sürüyor (D)uyuyor musun’ pankart ve dövizleri taşındı.

Basın açıklamasının tam metni:

5. Yılda Direnmeye Devam

TBMM’nin açılışı ve Egemenliğin halka verilişinin 89.yıldönümü olan 23 Nisan münasebetiyle, her yıl olduğu gibi, bu yıl da geçit törenleri düzenlenmiş, çocuklar şiirler okumuş, büyükler günün mana ve ehemmiyetine ilişkin ezberlenmiş klişe konuşmalarını tekrar etmiştir.

T.C.nin Kuruluşundan itibaren halkın egemenliğinden hiç hoşlanmayan, halk iradesini değersiz bulan ve ülkeyi yönetme hakkını sadece kendilerinde gören seçkin elitlerin bu bayram vesilesiyle sergilemiş oldukları tiyatro tam bir ironi teşkil etmektedir.Kısa tarihinde birçok darbeleri, muhtıraları barındıran ve Halk iradesinin temsil edildiği Meclisine karşı darbe yapıp anayasal bir suç işleyen darbecilerin hala yargılanamadığı, işkencecilerden hesap sorulamadığı bu ülkede, utanılması gereken bu gerçekler karşımızda durmakta iken, Kendi iktidarlarının devamı için başta darbeler olmak üzere her yolu mübah gören bu elitlerin, hukuka dayanmayan iktidarlarını koruma ve devam ettirme gayretleri günümüzde de devam etmektedir.

Bugün, Egemenliğin halka verilişinin ve TBMM.nin açılış yıldönümünü kutlayanlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu gerçekleştiren TBMM’nin açılışını ilga etmeye yönelik bir çeteleşme hareketi olan Ergenekon konusunu sulandırma çabaları içersindedirler. Bir taraftan, Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan ve dine karşı alerjik aydın zihniyetinin prototipi olan Türkan Saylan hakkında kıyamet koparırlarken, diğer taraftan Dalan’ın arazisinden fışkıran cephaneliği görmezden gelmeye çalışmaktadırlar. Böylesi yaman bir çelişki ve çifte standartlarını sergilemekte bir beis görmemektedirler.

Bu soruşturma esnasında, Polis devleti görüntüsünü pekiştiren yanlış uygulamaları tasvip ediyor değiliz.Hatta, bu tür yanlış uygulamaların böylesi hayatiyet arz eden bir davayı gölgelenmesinden de endişe ediyoruz.T.C tarihinin bu en önemli soruşturmasının sulandırılmadan başarıya ulaşması gerekiyor.Ergenekon davası, eğer başarıya ulaşırsa, sadece dine karşı alerjik bir zihniyetin deşifre olmasını sağlamayacaktır. Aynı zamanda komplocu, halkı her alanda biçimlendirmeye çalışan bir projenin de iflasını gösterecektir. “28 Şubat 1000 yıl sürecek” diyen bir anlayışın içyüzü, her geçen gün daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Geçtiğimiz hafta içersinde,Peygamber Efendimizin doğum yıldönümü nedeniyle kutlu doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde, tüm ülke çapında çeşitli programlar gerçekleştirildi. Ancak, bu kutlama programlarında, peygamberimizin eksik olarak anlatıldığını görmekteyiz.. O güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildiğini söylerken, diğer taraftan da kendisini rahmet ve savaş peygamberi olarak tanımlamaktadır.O’nun devlet adamlığı yönünü ve bütün bir hayatı boyunca zalim ve müstekbirlere karşı verdiği direniş mücadelesini görmezden gelemeyiz. *”Haksızlık karşısında susan;dilsiz şeytandır” buyuran Peygamberimize salat ve selam ediyoruz.

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu tarafından organize edilen ve Kocaeli İnanç Platformunun 5.yılına giren başörtüsü mücadelelerine destek amacıyla bugün gerçekleştirilecek olan “Başörtüsüne Özgürlük Yürüyüşü” vesilesiyle, Kocaelindeki tüm Özgürlük direnişçilerine buradan selam ve desteklerimizi yolluyoruz. Ayrıca orada yapılmakta olan yürüyüşe, Sakaryadan da platformumuz adına bir grubun katıldığını belirterek, bu yıldönümünün son yıldönümü olmasını diliyoruz. Zira bizler, her şeye rağmen bu ülkede güzel şeylerin olabileceğine dair umut ve inancımızı koruyoruz. Ancak, başta inanç ve düşünce olmak üzere her türlü baskı, engelleme ve zulmü engellemeye yönelik tavrımızı dimdik bir duruşla ifade etmeye devam edeceğimizi,Hak ve özgürlükler konusunda verdiğimiz mücadelemizden asla vazgeçmiyeceğimizi, adalet ilkemize sahip çıkarak taleplerimizi açıklamaya ve takipçisi olmaya devam edeceğimizi, tüm kamuoyuna saygılarımızla belirtiriz.

SAGİR ADINA
İLİM VE HİKMET VAKFI

 

Bir cevap yazın