Çarpıcı değil çarpıtıcı bakış!

Posta Gazetesi, Kocaeli’de düzenlenen başörtüsüne özgürlük eylemine katılan bir çocuğu manşete taşıdı… Niyeti ise malumunuz! Resmi bayramlara zorunlu kattıkları çocukların hallerini sorgulamadıkları gibi, o çocuklar üzerinden kendi ilahlarını yüceltenlerin, söz konusu Müslümanların çocukları olunca takındığı ikiyüzlü tavır, pişkinlikte sınır tanımıyor. 23 Nisan’da ortaya çıkan görüntüleri kendi sahte düzenlerine methiye düzmek için kullananlar, Kocaeli’de düzenlenen özgürlük yürüyüşüne aileleriyle birlikte gelen çocuklar için ise “Başörtüsü protestosuna alet edilen küçük kız” başlığını kullanabiliyor! Başörtüsüne karşı bu kadar amansızca bir mücadele yürütenlerin, hiçbir fırsatı kaçırmaması rahatsız edici boyutlara vardı. Ayrımcılık ve dışlayıcılıktan başka bir anlamı olmayan bu tür haberleri, gazetecilik adına manşetlere taşıyanların; ifsad edici yayın politikaları; nedense Ergenekon haberlerine gelince postal yalayıcılığa dönüşüyor!

İşte Posta’nın haberi

“İzmit’te her hafta düzenlenen başörtüsüne özgürlük gösterilerine anneleri tarafından sürüklenen ve hiç bir zorunlulukları olmamasına rağmen, kara çarşaflar, kara pardesü ve kara eşarplar bağlatılarak gösterilere malzeme yapılan küçük kızlar yürek burkmaya devam ediyor.

Bu hafta İzmit yine böyle bir gösteriye sahip oldu. Ancak çok farklı iki gösteri aynı ana denk gelince ortaya kızdıran kareler çıktı. Posta gazetesinin haberinde de bu çarpıcı tezatlık tüm çıplaklığıyla gözler önüne serildi. Başörtüsüne özgürlük gösterisi yapılan İzmit’te aynı saatlerde hava muhalefeti nedeniyle ancak dün yapılabilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterileri yapılıyordu. Bu gösterilerde de küçük kız çocukları var. Ve bu gösteride de onlar rol alıyorlardı. Ama bu rol onların kendi rolleriydi. Başkalarının onlar için biçtikleri ve hiç bir anlam ifade etmeyen, kendilerini hiç ama hiç ilgilendirmeyen bir gösteri değildi.”

Platform Haber

 

Bir cevap yazın