Akyazı: Yasaklar kaos ve şiddet üretiyor

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu başörtüsüne özgürlük eylemi 118. Haftasına girdi. Açıklamada Mardin’deki vahşet kınanırken, şu mesaj verildi: “Başörtüsü dahil inanç özgürlüğü üzerindeki yasakları devam ettirmekte ısrar eden yasakçılara diyoruz ki: İslam dinine karşı olan kininizi artık bitirin bugüne kadar yapmış olduğunuz planlar nesli dinsizleştirerek toplumu kaosa sürüklemek olmuştur. Yanlışlardan doğrulara yönelmek büyük erdemliliktir, herkese tavsiye ederiz.”

Basın açıklamasının tam metni:

Halkının %99 u Müslüman olan ülkemizde vahşiler vahşetlerini hiç ayrım yapmadan uyguluyorlar.

Mardin Mazıdağı ilçesi Bilge köyünde 16 kadın, 6 çocuk, 44 kişi kadınların 3 ünün hamile olduğu söylendi. Toplam 47 can katledildi. Ne İslami ne insani ne de vicdani olarak böyle bir vahşetin insanlar tarafından yapılamayacağı kesindir.

Zira Allah (C.C) nisa süresi 93. ayetinde ” kim bir mümini bile bile (kasten) öldürürse, cezası içinde ebedi kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, lanet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır” buyurmuştur.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu olarak masumca katledilen insanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkemiz insanlarına başsağlığı diliyoruz. Yetkililerin Bilge köyünü sahiplenmesini önemsiyoruz, katillerin tamamının bir an önce bulunarak sonucun kamuoyuna bildirilmesini bekliyoruz. Temennimiz bundan sonra sivil asker can kayıplarının tamamen son bulmasıdır.

Vahşetle ilgili Mazlumder Diyarbakır şubesi başkanı avukat Selahattih ÇOBAN’ın tespitlerinin dikkate alınmasını öneriyoruz.

Bu topraklar üzerinde yaşayan insanların dini, dili, ırkı, rengi, mezhebi, meşrebi, tarikatı, derneği, vakfı sorulmadan yaşama hakkının, eğitim hakkının, ekonomik hakkının ve sosyal haklarının hiçbirinin kısıtlanmadan yerine getirilmesi sosyal ve hukuk devletini idare edenlerin mecburi görevidir.

Başörtüsü dahil inanç özgürlüğü üzerindeki yasakları devam ettirmekte ısrar eden yasakçılara diyoruz ki: İslam dinine karşı olan kininizi artık bitirin bugüne kadar yapmış olduğunuz planlar nesli dinsizleştirerek toplumu kaosa sürüklemek olmuştur. Yanlışlardan doğrulara yönelmek büyük erdemliliktir, herkese tavsiye ederiz.

Kan ve gözyaşının tamamen son bulduğu gün temennisiyle gelecek hafta cumartesi saat 12.30 da buluşmak üzere Allah’a emanet olun.

 

Bir cevap yazın