Akyazı: Müslümanlar kardeştir

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu her Cumartesi düzenlediği başörtüsü eylemlerine devam ederek 119 haftayı geride bıraktı. Bu hafta açıklamayı Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu adına Mazlumder Akyazı Şb. Bşk. Yrd. İrfan Alemdar yaptı.

Açıklamanın tam metni:

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu 119. basın açıklamasında beraberiz.

“İnnemel muminune ihvetun”

İlçemizde meydana gelen olayda hayatını kaybeden 2 gencimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, yakınlarına başsağlığı dileriz. Allah resulü HZ. Muhammed A.S. buyuruyorlar ki İnnemel muminune ihvetun! Müslümanlar kardeştirler. Ülkemizde ve tüm dünyada İslam kardeşliğinin daim ve kaim olmasını niyaz ediyoruz. Siyasileri ve gönüllü kuruluşları toplumun tüm kesimleriyle yakından ilgilenmeye davet ediyoruz.

Kanayan yara haline getirilen başörtüsü yasağı başörtüsü zulmünün tarihe karışması için yapılan eylemler, öneriler, tavsiyeler muhataplar tarafından ciddiye alınmalıdır. İnsan onurunu zedeleyici hal alan bu yasağı devam ettirenlerin kime hizmet ettikleri malumdur.

Şimdi soruyoruz İslam’a karşı insan haklarına aykırı olan başörtüsü yasağını devam ettirenler ile yasağın kaldırılmasına kulak tıkayanlar arasındaki fark nedir?

İhlas suresindeki lem yelid velem yüled ayetini kendini bilmez bir grubun lem yelid ve lop yutar şeklinde değiştirerek sözüm ona sanat adına şarkı yapmalarını şiddetle kınıyoruz. Kim önermiştir bu duman grubuna derhal açıklamalılar Danimarka’dan ortaklıkları mı var? Halkının %99’u Müslüman olan Türkiye’de dine, kutsal kitaba ve insana yapılan hakaretlerin tümünün karşısında olduğumuzu bundan sonrada olacağımızı belirtiyor aksi eylem içinde olanları tel-in ediyoruz. Tavsiyemiz önce insan olarak kendinize saygılı olmayı öğrenmenizdir.

İnsan onur ve haysiyetinin zedelenmediği günler temennisiyle gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30′ da buluşmak üzere Allaha emanet olun.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu adına
Mazlumder Akyazı Şb. Bşk. Yrd. İRFAN ALEMDAR

Bir cevap yazın