AK Partili vekilin “milli törenler” önerisi!

Adalet anlayışının doğrulmadığı bir siyasette, elbette şirazenin kaymasına şaşırmamak lazım. Devletçilik ve milliyetçilik yarışında MHP’yle yarışan AK Parti, bu konuda da birincilik iddiasını koruyor. AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, milli törenlere katılımın azlığından şikayet ederek gerekenin yapılmasını istemesi ise yarışın çetin geçeceğinin göstergesi sayılabilir. Bayram Özçelik, resmi ideolojinin muhafızlarına şirin bir görüntü veren açıklamalarında, Burdur’da yapılan önemli resmi törenlere il müdürlükleri, bazı sivil toplum örgütlerinin üst düzeyde yöneticileri ve çalışanları ile katılmamalarının düşündürücü olduğunu söylemiş ve “Milli ve dini günlerimizi çocuklarımızın, gençlerimizin zihinlerine yerleştiremezsek, bunları yaşatamazsak, geleceğimizde milli ve dini kültürümüzden çok şey kaybeder ve yozlaşan ve soysuzlaşan bir nesille karşı karşıya geliriz.” demiş.

Göz yaşartan hassasiyet

Milli bayramlara katılımların artırılması için birçok defa gerekli yerlere, gerekli uyarıları yaptığını dile getiren Özçelik, hiçbir zaman netice alamadığını belirtti. Özçelik, bu konuda artık icraata geçilmesini isteyerek, törenlere katılmayan memurlar hakkında işlem yapılması önerisini getirmiş!  “Burdur’daki İl Müdürlüklerinin yönetici ve personelinin bir çelenk sunmaya, akabinde stadyumda ki törenlere katılamayışlarına tatil olmasına rağmen anlam veremiyorum. Bu törenlere, bu millete yakışır şekilde katılmayanlar hakkında Burdur Valiliğinin kanunlar çerçevesinde işlem yapmasını istiyorum ve bekliyorum.” ifadesini kullandı.

İnsanları istemedikleri törenlere katılmaya zorlayan, katılmayanları da baskı ve soruşturmayla tehdit eden bu zihniyet, halkın temel meseleleri hakkında nasıl bir çözüm önerisi getirebilir ki?

Platform Haber

Bir cevap yazın