Sizin Allah’ınızın kanunları burada geçmez

Mahkeme Başkanı Hakim Ayla Kara, boşandığı kocası hakkında açtığı tazminat davasının duruşmasına katılan Naciye Sönmez’in çarşaflı olduğunu görünce önce uyardı, ardından da çarşafını çıkarmasını istedi. İddiaya göre hakim, çarşafını çıkarmaması durumunda duruşma yapmayacağını söyledi. Bunun üzerine şikayetçi olan Naciye Sönmez, peçesini açarak yüzünün görünmesini sağladı. Ancak bu da hakim Ayla Kaya’yı tatmin etmedi. Hakim, “Böyle olmaz! Bütün çarşafını çıkaracaksın.” diyerek Sönmez’i azarladı. Neye uğradığını şaşıran genç kadının, çarşafını çıkaramayacağını söylemesi üzerine hâkim Kaya, “Atatürk ilke ve kanunlarına göre seni böyle kabul edemem, yargılama başlayamaz.” dedi.

Sizin Allah’ınızın kanunları burada geçmez

Davaya başlamayacağını yineleyen Ayla Kaya ise “Sizin Allah’ınız ve Allah’ınızın kanunları burada geçmez.” diye bağırdı. Kaya, çarşaflı olduğu için ertelettiği duruşmanın tutanaklarını yazdırmaya başlayınca Sönmez, dışarıdaki insanlara “Bu rezalete şahit olun.” diye bağırdı. Bunun üzerine Hakim Kaya, “Terbiyesiz, ahlaksız, ukala.” diyerek hakaret etti.Naciye Sönmez, gördüğü muamele karşısında adeta şoke olduğunu söyledi. Türkiye Cumhuriyeti hâkimlerinin insanların kılık kıyafetine göre değil, önüne gelen dava dosyalarına göre yargılama yapması gerektiğini ifade etti.Sönmez, “Davaya bakan hakim konuyu unuttu, yarım saat benim çarşafımla ilgilendi. Bir hakime yakışmayacak kelimeler söyledi. Örtünmem benim dinimin gereğidir.” diye konuştu. Hakim Kaya ise bu konuda konuşmak istemediğini belirterek, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

Kaynak: Zaman

3 comments

  • işte böyle kendini bilmez insalarıda adaleti saglaması için hakim yapıyorlar ya…

    Allah sonumuzu hayır etsin baska bişey denmez buna. bu arada cok da güldüm yani insan ömrü boyuncca ugraşsa kendini bu kadar küçültemez,aşagılayamaz,rezil edemez, :):):):):)

  • İnsan mezera girdiği zaman veya kıyamet koptuğu zaman,
    kör gözler, mühürkü kalpler görür.Gerçek güç kimin, kimin sözü geçer kimin sözü geçmez.Akleden insan , gören göz şu kainata yoldızlara baktığı zaman gerçek güç kime ait görür.Zavallı beyinsizlerse kainatta ufak bir nokta dahi olmayan dünyada hakimiyet iddiasında bulunurlar.Zavallılar.

  • bız sana herhususta cevab veren bır serıat gosterdık ona uy bılmeyenlerın keyfı arzularına uyma ,,< casıyet suresı 18…malesef bu gıbı sahnelerle muslumanlar devamlı karsılasıyolar bburada hamas ve hızbullahın kat ettıgı yolu anlamamız lazım gosterdıklerı sabrı anlamamız lazım sabırlı bı sekılde bu zalımlere karsı mucadele etmemız lazım..

Bir cevap yazın