Akyazı: Darbelerin izleri derin

Başörtüsüne özgürlük talebiyle basın açıklaması etkinliklerini sürdüren Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu, 121’inci eylemiyle haklı ve onurlu mücadelesine devam ediyor.a

Basın açıklamasının tam metni:

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu 121. basın açıklamasında beraberiz.

İslami kurallara göre giyinmeye hiçbir kanunda engel olunmamasına rağmen, başörtülüler bu ülkede sosyal ve ekonomi alanında kamusal yalanlarıyla mahrum edilmeye devam ediliyor. Habislerin bu baskıcı dayatmacı tutumlarının insani olmadığını, zulüm ile abad olunmayacağını herkesin bir gün musalla taşına konulacağını mazlumun ahının yerde kalmayacağını başörtüsüne yasak ve baskı uygulayarak esasında İslam dinine karşı olanların safında yer almak olduğunu bugüne kadar söyledik. Bugünde yarında zulümler bitene kadar zalimlerin karşısında olmaya devam edeceğiz.

Bugünlerde 27 mayıs darbesinin acı izleri konuşuluyor. Darbeciler yaptıkları darbelerle halk üzerinde ne kadar derin yaralar açtıklarını ibretle görmekteyiz. Yine darbe yasalarıyla beslenen yasakçıların ülkeye ve insanlarına zalimce yaptıkları manevi, sosyal ve ekonomik tahribatlarına rağmen insiyatif sahibi olmalarını ve bu insiyatifi nereden aldıklarını merak ediyoruz.

Başörtüsü mağduriyetini yaşayarak hissettiğini zannettiğimiz ARINÇ’ın başörtüsüyle ilgili Konya’da söylediklerini anlamakta güçlük çekiyoruz. Konuşmalarında yasakçı zihniyetin insafa geldiğinde başörtüsü sorunu kendiliğinden kalkacağını söylemiştir.

Merak ediyoruz?

Siyasi idare olarak yapmanız gerekenleri daha ne kadar öteleyeceksiniz, iktidarınızda muktedirliğinizi inanç özgürlüğü alanında hiç göstermeyecekmisiniz?

Yiğit cesur namuslu insanların idaresinde neler yapılabileceğini de doğrusu merak etmekteyiz.

Sivil siyasetin ülkemizde tamamen muktedir olması temennisiyle gelecek hafta cumartesi günü 12.30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olun.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına
Akyazı Mazlumder Şube Başkanı Burhan ÇİMŞİT

Bir cevap yazın