Akyazı: Vesayetten kurtulmak için ne bekliyorsunuz?

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu başörtüsüne özgürlük eylemlerinde 124. hafta geride kaldı.

Basın açıklamasının tam metni:

İslami inançları gereği başlarını örten bacılarımıza uygulanan yasak ve baskıların ne insani, ne vicdanı nede medeni hiçbir yanı olmadığını 124 haftadır yapmış olduğumuz basın açıklamalarıyla dile getiriyoruz. Kanayan yara haline getirilen bu iğrenç yasağın biran önce bitirilmesini yetkililerden talep ediyoruz.

Bu toprağın insanlarına zulmedenlere sesleniyoruz! On yıllardır uygulamış olduğunuz keyfi yasaklar toplumu dinsizleştirme planına çanak tutmuştur. Bu sakat zihniyetin uygulamaları ülke ve insanlarına büyük zarar vermektedir. Totaliter sistem biçiminden biran önce kurtulmanız insanlarımız ve kendiniz için hayırlı olacaktır.

Siyasilere de ayrıca sesleniyoruz!

Vesayet rejiminden kurtulmak için ne kadar daha sabırlı olacaksınız?

Daha mayınlı arazilerin yap işlet devret modeliyle kimlere sunulacağı tartışmaların kamuoyundaki rahatsızlığı devam ediyor iken son günlerde, birde irticayla mücadele eylem planı adı altında yeni bir belge ortaya çıkmış olması güvenilmesi gereken yerlerin güvenini sarsmıştır. Darbe planlarıyla cuntacı olmak hevesleri kaos ortamlarının zeminini hazırlamaya yaramaktadır.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu olarak sesleniyoruz! Millet iradesinin yanında olanlarla beraberiz. Beraber olmaya da devam edeceğiz.

İnsan hak ve hürriyetlerini ortadan kaldıracak her türlü darbe ve darbecilerinin karşısında duranların yanındayız.

Millet iradesinin yanında olanların onurlu davranışlarını takdir ediyoruz. İnsan hak ve hürriyetlerini ortadan kaldırmak isteyen darbecileri ve yandaşlarını milletin onurlu iradesine saygı göstermeye davet ediyoruz.

Gelecek hafta cumartesi 12.30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olun.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu adına İrfan Alemdar

 

Bir cevap yazın