Konya: Fitnesiz bir dünya için meydandayız!

Konya inanç özgürlükleri platformu 93.hafta basın açıklaması yine Kayalıpark mevkiinde yapıldı. Açıklamayı platform üyelerinden Ali Eröz okudu.

Basın açıklamasının tam metni:

Rahman, Rahim Allah’ın adıyla

Onlara ”yeryüzünde fesat çıkarmayın.” denildiği zaman, ”biz ancak ıslah edicileriz” derler. Dikkat edin, gerçekten onlar, bozgunculuk edenlerin ta kendileridir. Fakat anlayamıyorlar. (Bakara Suresi 11-12. Ayetler)

Yeni bir darbe planı daha ortaya çıkarıldı. Genelkurmay menşeili olduğu iddia edilen ve bir albayın imzasını taşıyan darbe planı, neredeyse 28 Şubat’ın ikiz kardeşi gibi. Ay ışığı, sarıkız derken ortaya çıkartılan bu yeni darbe planı, artık millete gına getirmiştir. Yeni planda en dikkat çeken husus: 28 Şubat’ta olduğu gibi, dindar görünümlü şeyh ve sahte peygamber bozuntularının piyon olarak kullanılıyor olmasıdır. 28 Şubatın iç yüzünün bütün pisliği ile ortaya çıktığı, insanların neredeyse burunlarına mandal takarak takip ettiği deşifre süreci hala taze dururken, böyle melun bir darbe girişimine ordu içinden birilerinin karışmış olması esef vericidir.

Ancak, burada önemli olan, adaletin uygulanmasıdır. Kalleşçe bir tezgâhla, dindar insanların ”tu kaka” gösterilip, darbe sürecini oluşturmak isteyenler, derhal cezalandırılmalıdır. Ucu nereye varırsa varsın. Ayrıca genelkurmay da ”ordu yıpratılıyor” diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışmamalıdır. Ya bu işe bulaşmış mensuplarını adalete teslim edecek ya da bu menfur planın parçası olacaktır.

Uluslar arası Basketbol federasyonu İsrail takımını hükmen mağlup saydı. Bu da Rtük’ün, radyo denge hakkında halkı kin ve nefrete teşvik etmekten dolayı aldığı yayın iptali kararının aslında hukuksuz bir karar olduğunun açık bir ifadesidir. Aslında Radyo Denge’nin yaptığı: Yaşanan vahşeti durdurmaya yönelik bir protesto eylemine destek çağrısı idi. -ki bunu vicdan sahibi İsrail’in pervasız vahşiliğinden bıkmış, her yayıncı yapabilir. Yapmalıdır da.- Rtük’ü bu mandacı tavrından dolayı kınıyoruz. Bir an önce yayın iptalinin derhal kaldırılmasını ve özür dilenmesini bekliyoruz.

Batının, batıcıların İran seçimlerinin öncesinde ve sonrasında yargılayıcı ve yönlendirici yayınlarını ve sonrasında muhalefetçe sergilenen hazımsızlığı dikkat ve endişe ile takip ediyoruz. Ortada inkâr edilemez bir oy farkı varken muhalefetin oyuncağı elinden alınmış çocuk hırçınlığı ile giriştiği karşı darbeyi anımsatan eylemleri bize ” biz bu filmi daha önce izlemiştik” dedirtiyor. O film, Filistin’de Hamas’ın zaferi sonrasında da oynatılmıştı. Batı, kendi beklentisi dışında, ummadığı bir sonuçla karşılaşınca; Filistin’i, El Fetih üzerinden istikrarsızlığa ve siyasal kaosa iteleyerek Hamas’ı ve ona oy veren Filistin halkını cezalandırmaya çalışmıştı. Şuan yapılmaya çalışılan, batının göle maya çalma girişimidir. Biz buradan batıyı uyarıyoruz. Ateşle oynuyorsunuz. Çekin artık pis ellerinizi, halkı Müslüman ülkelerin üzerinden.

Geçtiğimiz hafta, ilahi çağrının yani Ezan-ı Şerif’in özgürlüğüne kavuşmasının yıldönümüydü. Sadistçe ve haince dininden ve değerlerinden kopartılmaya çalışılan Müslüman Türk halkı, yıllarca Ezan-ı Şerif’in o muazzam çağrısından mahrum bırakılmaya çalışılmıştı. Ancak millet bu despot güruha tokadını çarparak tarihe gömdü. Ardından gelen süreçte Ezan tekrar aslına, Arapçaya döndürülmüş, bu zulmü Türk halkına yaşatanlar bir daha iktidar olamamıştır. Sadece beyhude çırpınışlar ve darbe girişimleriyle geçen uzun yıllardır. Eskilerin dediği gibi ”zulüm ile abad olunmaz.”

Son olarak geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz, güzel insan, âlim, özgürlük sevdalısı Fethi Yeken’i rahmetle anıyor, yüce Mevla’dan onun azim ve kararlılığını bize de nasip eylemesini niyaz ediyoruz.

Hak ve özgürlüklerin ihlal edilmediği, adaletin tesis edildiği, zulmün olmadığı ve fitnenin yok olduğu bir dünyada yaşama umudu ile Hepinizi 94. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

Bir cevap yazın