Kışlaya gidemeyen Emine Erdoğan ders alır mı?

Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Burdur 58. Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı’nda 28 gün bedelli askerlik yapacak oğlu Bilal Erdoğan’ın yemin törenine katılmadı.
Taraf’ın haberine göre, daha önce bedelli askerlik yapacak oğlu Bilal Erdoğan’ın yemin törene katılacağı açıklanan Emine Erdoğan’ın başörtüsü nedeniyle kışlaya alınmayacağı yönündeki iddialar üzerine, bu kararından vazgeçtiği öğrenildi. AK Parti Burdur İl Başkanı Osman Karakaya, geçen hafta yaptığı açıklamada “Emine Hanım için Burdur’da bir otelde yer ayırttık” demişti.

Emine Erdoğan bundan ders çıkarmalı…

Törene başörtülü kadınların da alındığı görülürken tören sonunda izinli olarak çarşıya çıkan Bilal Erdoğan, nizamiye önüne gelen sivil plakalı özel otomobille dört yıldızlı bir otele geçti. Bilal Erdoğan, burada yemin törenine katılmayan eşi Reyyan Erdoğan ve iki yaşındaki oğlu Ömer Tayyip ile buluştu.

Kışlada 40 yaşın altında uygulanan başörtüsü yasağı, yaşı tutanlara da çene altından düğüm atmasını dayatan anlayış, Türkiye’de yasağın kaynağını da deşifre eden bir yaklaşımdır.

Kendi oğlunun yemin törenine katılan Emine Erdoğan bu vesileyle başörtüsü yasağı üzerinde kafa yormalı, yasakçı zihniyetin farkına varmalı ve enerjisini kız çocuklarını başörtülü almayan okullara göndermek yerine yasağın kaldırılmasına harcamalıdır. Sistemi kabullenmek yerine, kendisini olduğu gibi kabul ettirmenin mücadelesini vermelidir.

Platform Haber

 

One thought on “Kışlaya gidemeyen Emine Erdoğan ders alır mı?

Bir cevap yazın