Yasakçı rektör sınırdışı edildi

Kırgızistan’da Manas Üniversitesi Rektör Vekili Uğur Oral’ın ülkeye girişi yasaklandı. Oral’ın uygunsuz görüntülerinin ortaya çıkması üzerine bu kararın alındığı iddia ediliyor. Oral Kırgızistan’a girmesi halinde tutuklanacak.

Sezer’in rektörü başörtüsü yasağını ihraç etmişti

Ahmet Necdet Sezer döneminde göreve getirilen ve Kırgızistan’da başörtüsünün üniversiteye girmesi serbest olmasına rağmen örtülü öğrencileri üniversiteye almayan GATA kökenli Uğur Oral, böylece yasak ihracında kemalist zihniyetin ne kadar gayretli olduğunu ortaya koymuştu. Hakkındaki suçlamaları reddeden Oral ise ülkeye girşile ilgili bir durumun olmadığını söyledi.

Platform Haber

One thought on “Yasakçı rektör sınırdışı edildi

  • Uğur Oral’ın yaptığı bu rezillik, kepazelik, yaşını başını haddini bilmezlik aynı zamanda terbiyesizliğin ta kendisidir. Mersin Üniversitesinde iken Atatürkcülük ve laikliği kulanarak o maamda nasıl kaldığı ve bu esnada bir çok insana ne haksızlıklar yaptığını nekadar iki yüzlü dönek ve fırıldak bir insan olduğunu herkes çok iyi biliyor. Bu son yaptığı olayda hayatının bir özeti ve resmi olsa gerek. Ancak Uğur oralın tüm bu haline rağmen bu olayı bir fırsat bilip Silahlı kuvvetlerimize, Atatürke Laikliğe ve Ahmet Nejdet Sezer’e saldıran gerici zihniyetin tavrını en az Uğur Oralın ki kadar çirkin, iğrenç ve seviyesiz buluyorum. Bence sizlerde aslında Uğur Oralle aynı çizgidesiniz, sadece markanız ve görünümünüz farklı. Sizlerede Uğur Oral’a da yazıklar olsun, çirkin ruhunuzla dahada büyümeyin küçülün.

Bir cevap yazın