Neden hâlâ Mahmud Abbas’ı çağırıyorsunuz?

Direnişi tasfiye planında Filistin halkına karşı siyonist işgalcilerle aynı mevzide yer tutmaya başlayan Mahmud Abbas, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak Ankara’ya geldi. Mahmud Abbas, iki günlük ziyareti çerçevesinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelecek. Filistin’de kendisine bağlı Abbas milisleri halkın direniş azmini kırmak, teslimiyet bayrağı kaldırmasını sağlamak, hak ve hukukundan vazgeçirmek için her türlü baskıyı uygularken, Türkiye’ye gelen Abbas’la  “Ortadoğu barış süreci”nin konuşulacağını iddia etmek ne kadar inandırıcı? AK Parti Hükümetinin peşinden gittiği “barış süreci”nin Filistin halkının hakettiği özgürlüğün aleyhine olduğunu görülmüyor mu?

“Filistin Davasına İhanet Edenleri Karşılamayın” çağrısı

Kaddumi’nin Fetih hareketinden Abbas ile Dahlan’ı başta Yasir Arafat ve Abdülaziz Rantisi olmak üzere direniş liderlerinden birçoğunun öldürülmesine karışmakla suçlamasının ardından yazılı bir açıklama yapan Müslüman Kardeşler Cemaati’nin Filistin dosyasından sorumlu yetkilisi Kazım Ayiş, Fetih hareketinden bu cinayetlere karışanları yargılamasını isteyerek, Fetih’teki onurlu insanların Filistin davasına ve liderlerine ihanette bulunanlara ve onların tasfiyesi için düşmanla kirli işbirliği yapanlara karşı durmalarını umut ettiklerini belirtti.

Ayiş yaptığı açıklamanın devamında, Ürdün hükümetinden Filistin davasına ihanet eden ve bu davaya öncülük eden insanların kanına giren Fetih liderlerini kabul etmek yerine, Filistin davasında şerefli ve beyaz bir sayfaya sahip Hamas liderlerini kabul etmesini istedi.

Sanırız Ayiş’in bu çağrısı bir bakıma Türkiye’ye de mesaj niteliği taşıyor. 

Platform Haber

Bir cevap yazın