Akyazı: Biz de Müslümanca yaşamanın özlemindeyiz

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu her başörtüsüne özgürlük eylemlerine 128. hafta açıklamasıyla devam etti. Açıklamanın tam metni:

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu 128. basın açıklamasında beraberiz.

Karadeniz bölgesinden meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifa dileriz.

14.06.2009 tarihinde ÖSS sınavında başörtülü oldukları gerekçesiyle ÖSYM’nin 21 kız öğrencinin sınav sonuçları iptal edilmiştir.

Soruyoruz?

Her Türkiye cumhuriyeti vatandaşı gibi vergisini verip çocuklarını askere gönderen ancak her Türkiye vatandaşının yararlandığı haklardan yararlanamayan anne, babalar ve çocuklarına uygulanan bu hukuk dışı zalimane ayrımcılık ne zaman son bulacak. Bu hukuksuzluğa ve ayrımcılığı telin ediyoruz.ÖSS de başarılı olan tüm öğrencileri tebrik ediyoruz.

Ülkemiz insanlarına karşı yapılan bu çifte standarda seyirci kalıp kulaklarını tıkayanlara haydi kızlar okula kampanyalarını yürütenlere görsel ve yazılı basın mensuplarına da diyoruz ki! Bu ayrımcılığın bu çifte standardın adil ve insani olmadığını haykırın, yazın ve gösterin ki dürüstlüğünüzü tescil edin.

Her fırsatta imam hatiplilere nefretle bakanlara ders olacak tablo. Türkiye ikincisi Rize Anadolu İ-H-L’den Zahide KESKİN, Konya Selçuk İ-H-L’den Türkiye dokuzuncusu Şerife Ümmihan HORASAN ve Süheyla KIVRAK Türkiye 22.’si oldu. Başarılarından dolayı kendilerini tebrik ediyoruz. Artık pansuman nitelikli çözümler yerine insan hak ve özgürlüklerinin uygulandığı özgür ve adaletli bir ülkede yaşamak ve gasp edilen haklarımızın iadesini istiyoruz. Müslüman’ca, rahatca, yaşayabileceğimiz ülke özlemi içerisindeyiz. Beyanlarını da haklı buluyoruz.

YÖK Başkanı Yusuf ziya ÖZCAN’ın kat sayı adaletsizliği düzelecek açıklamasını olumlu buluyor ve somut icraatlarını bekliyoruz.

70 milyon halkı alt tabaka sayarak ceza kanunlarına göre suç olan fiilleri işledikleri halde ellerini kollarını sallaya sallaya biz minik bir azınlık üstüz diyen oligarşik zümre yargılanmalıdır.

Bugün taksim tünelinde darbelere dur de yürüyüşüne katılanları selamlıyor ve eylemi destekliyoruz.

Gelecek hafta 12.30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olun.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına
Mazlumder Akyazı Şb. Bşk. Burhan ÇİMŞİT

 

Bir cevap yazın