Akyazı: Gaspedilmiş hakların iadesini hazmedemeyenler var!

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu, 129. basın açıklamasıyla Akyazı ilçesindeki mücadelelerine devam etti. Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına Mazlumder Akyazı Şb.Bşk. Burhan Çimşit’in okuduğu açıklamada “Meslek liselerini ötekileştiren oligarşik düzenin bir grup militalist oyuncuları yine tam tamlar çalmaya başladılar. Bu güruha diyoruz ki: “Hiç insan olduğunuz aklınıza gelmiyor mu? Hangi dinden olmanız bizi ilgilendirmiyor. Ancak çevrenizde insanların yaşadığının farkında olun. Bu topraklar üzerinde yaşayan Müslüman halk bir avuç şımarık mutlu olacak diye kızını başörtüsü ile okula gönderemeyecek, çocukları imam hatip lisesi mezunu diye hak ettiği eğitimi alamayacak, kamasal yalan olan yerlere yılanlar var diye yaklaştırılmayacak. Sınırları bu kadar zorlamak insanlığa hakarettir”. Bu batıl güruha tavsiyemiz hak etmediğiniz makamları zaman zaman işgal etmeniz bu ülke halkına zulüm ve hakareti meşru hale getirmez.” dedi.

Açıklamanın tam metni:

GASPEDİLMİŞ HAKLARIN İADESİNİ HAZMEDEMEYENLER!

Kemal Gürüz’lü YÖK yönetimini 1998 yılında meslek liselerine uyguladığı katsayı virüsünden 7 milyona yakın öğrencinin üniversitelerdeki eğitim ve öğretim hakkı gasp edilmişti. Vicdan sahibi insanları rahatsız eden bu zalimce uygulamanın düzeltiliyor olmasını gasp edilen hakkın iadesi olarak anlıyoruz.

Meslek liselerini ötekileştiren oligarşik düzenin bir grup militalist oyuncuları yine tam tamlar çalmaya başladılar. Bu güruha diyoruz ki: “Hiç insan olduğunuz aklınıza gelmiyor mu? Hangi dinden olmanız bizi ilgilendirmiyor. Ancak çevrenizde insanların yaşadığının farkında olun. Bu topraklar üzerinde yaşayan Müslüman halk bir avuç şımarık mutlu olacak diye kızını başörtüsü ile okula gönderemeyecek, çocukları imam hatip lisesi mezunu diye hak ettiği eğitimi alamayacak, kamasal yalan olan yerlere yılanlar var diye yaklaştırılmayacak. Sınırları bu kadar zorlamak insanlığa hakarettir”. Bu batıl güruha tavsiyemiz hak etmediğiniz makamları zaman zaman işgal etmeniz bu ülke halkına zulüm ve hakareti meşru hale getirmez.

Ecdadımız bulunduğu her yerde batılı-doğulu, meşrepli-meşrepsiz, siyah ırklı- beyaz ırklı ayrımı yapmadan yüzyıllarca İslam dinine uygun yaşayıp medeniyetini de dünya milletlerine örnek hale getirmişlerdir. Onurluca yaşayıp tüm insanlığa örnek olan büyüklerin mirasını konumsal ve yayımsal başkanlıklarla haraç mezat etmeye kimsenin hakkı yoktur. Tavsiyemiz bugüne kadar güzel ülkemizin onurlu insanlarına reva gördüğünüz insanlık dışı muamelelerden dolayı özür dileyip, tövbe etmenizdir.

Temennimiz eğitimden, sağlıktan, ekonomiden ve diğer alanlardan herkesin adil olarak istifade edebilmesidir. İnsanca yaşamaya engel olanların da vicdanlarının seslerini duyduğu günleri görmek temennisi ile gelecek hafta cumartesi saat 12.30 da buluşmak üzere Allaha emanet olun.

 

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına Mazlumder Akyazı Şb.Bşk. Burhan ÇİMŞİT

 

 

Bir cevap yazın