Akyazı: Deprem etkisi yaşatan militarist zihniyete son!

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu, 132. haftası basın açıklamasıyla mücadelesine devam ediyor. Bu hafta açıklamayı platform adına Burhan Çimşit okudu.

Basın açıklamasının tam metni:

Bundan 10 yıl önce 17 ağustos 1999 tarihinde bölgemizde meydana gelen ilahi afet zelzele de hayatlarını kaybeden tüm kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun.

Allah cc. Bizleri ve bütün insanlığı böylesi afetlerden korumasını niyaz ediyoruz.

Sadece Allahın emri olduğu için başörtüsü takarak bu topraklar üzerinde yaşayan insanların eğitim ve sosyal haklarını yasaklayarak günlük hayatlarında depremler yaşatan militarist zihniyetin ıslah olmasını temenni ediyoruz.

Küresel sermayenin aktörleri figüranları vasıtasıyla Müslüman halklar üzerinde soykırıma ve kan içmeye devam ediyor.

Son zamanlarda medeniyetsizliğin örneklerini gördüğümüz Avrupa’da ırkçı ve faşizan politikalarla Müslümanların hedef alındığını görmekteyiz. Tüm dünyanın gözü önünde işlenen katliamları kınıyoruz. Batılı insan hakları savunucularını ve sözcülerini bulundukları ülkelerin yetkililerini uyarmalarını bekliyoruz.

İHH. İnsani yardım vakfı aracılığıyla Türkiye’ye getirilen yaralılar başbakanlık ve sağlık bakanlığının istemleriyle tedavileri yapılmakta bu Filistinli mültecilerden İslam H.M ASALYA’nın belden aşağısı tutmaması ve tekerlikli sandalye ile zor şartlara rağmen yabancılar şubesine getirilerek sınır dışı edilecek olmasını insan haklarına aykırı buluyoruz. Yetkililerden bu hukuk dışılığın behemal düzeltilmesini diliyoruz.

Gelecek hafta 12.30’da buluşmak üzere Allaha emanet olun.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu

Bir cevap yazın