Kocaeli: Yuh olsun Ramazan istismarcılarına

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu 227.hafta basın açıklaması, İzmit Sabri Yalım İnsan Hakları Parkında yapıldı.Basın açıklamasını Sağlık-Sen Yönetim Kurulu üyesi Selahtin Mengü yaptı.Basın açıklamasının konusu ramazan ve ramazan rantçılarıydı.

Basın açıklamasının tam metni:

Değerli halkımız ve basın mensupları

227.hafta basın açıklamamıza hoş geldiniz.

Bir Ramazan ayına daha girmiş bulunuyoruz, tüm halkımızın Ramazan ayı mübarek olsun, oruçlarını Allah kabul etsin diyor, kurtuluşlarına vesile olmasını diliyoruz.

11.Ay boyunca Halkın inancına dinine sövenlerin, gençliğimizin içine düştüğü alkol ve uyuşturucu müptelasını görmezden gelip ,3-4 öğrenci okulda namaz kıldı diye, bunu haber yapıp, “okulda namaz skandalı” diye verenlerin, hastanede başörtülü görev yaptığı için başörtülü hemşireyi, “hastanede türban skandalı” olarak sunanların, bu gün mübarek Ramazan ayı gelmesiyle, din istismarcılığına soyunduğunu görüyoruz.Halkımıza bu ikilemi görmeye davet ediyoruz.

Ramazan geldi diye, dağıttığınız kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerimde , yazmıyor mu? başörtüsünün Allahın emri olduğu, namazın Allahın emri olduğu. Sen bunları, Allaha kul olmayı gazetenin manşetlerinde suç olarak göstereceksin, sonra da Ramazan geldi diye Müslüman halkın parasını çarpmak için Kur’an-ı Kerim dağıtacaksın, Ramazan sayfası hazırlayacaksın. İşte bu dini çıkarlara alet etmek, halkın inancı üzerinden rant elde etmektir.Gelirinin bir kısmını İsrail’e yardım olarak gönderdiğini söyleyen Kola firmaları da, halkı iftarını kola ile açmaya davet ediyor.Sen Müslüman kanı döken İsrail’i besleyeceksin, sonrada Müslüman halkı İftarını kola ile açmaya davet edeceksin !.Tüm halkımızı uyarıyoruz, Gazze’de soykırım yapan İsrail’e boykot için lütfen gelirin bir kısmını İsrail’e gönderen markalardan kola içmeyiniz. İsrail’e destek veren firmalardan mal satın almayınız.

Türkiye düşünce özgürlüğü sayfasına, kara bir leke daha eklenmiş, ve sadece “hakkımı helal etmiyorum” dediği için, Abdurrahman Dilipak’ınevi elinden alınmıştır. Bu konuda “tazminat davaları, bu davayı açanın zenginleşmesine vesile olamaz” içtihadına rağmen, düşünceler artık bu yolla susturulmaya çalışılmakta ve bu halkın gözünün içine baka baka yapılmaktadır.Milyar dolarlık hortumcusu, hırsızı, katili ufak cezalara mahkum olurken, bir düşünce adamının , küfür ve hakaret ifade etmeyen sözlerine verilen bu cezayı adaletsiz buluyor ve kınıyoruz.Bizi dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz.

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu

Bir cevap yazın