“Çok güzel hareketti” diyenler?

30 Ağustos Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla bu yıl TSK çeşitli gövde gösterileri yaptı. Tabi bunlar arasında “Çok güzel hareketler bunlar” adlı televizyon programını çağrıştıran mizansenler de vardı. Bunlardan biri de Orgeneral İlker Başbuğ’un Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törenin sonunda halkın bulunduğu tribünlere gitmesiyle yaşandı. Başbuğ’u görenler “Kürt açılımı istemiyoruz, durdurun” şeklinde sloganlar attı. Kalabalıktan gelen diğer sloganlar ise şöyleydi: “”Türkiye sizinle gurur duyuyor”, ”Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, ”Türkiye Türk’tür, Türk kalacak!”

Genç bir kız ise slogan atmakla kalmadı. Doğrudan Genelkurmay Başkanı’na Kürt açılımı ile ilgili konuşarak sordu, “Benim ailemde çok sayıda asker var biz Türkiye’nin bölünmesini istemiyoruz. Tek umudumuz sizsiniz” dedi.

Kızın bu içler acısı(!) halini gören Genelkurmay Başkanı da genç kızı, “Bu ülkeyi kimse bölemez. Bizim umudumuz da sizlersiniz. Sizler olduğu sürece kimse bölemez” sözleriyle teselli etti.

Bu mizanseni izleyenlerden sergileyenlere kocaman bir ÇKH geliyor!

Platform Haber

2 comments

  • Evet ya bu salak insan ne diye ağlıyor. vay duygulu hayvan. sen kimsinki şehitlerin aklına gelecek ve ülkenin ordusunun komutnaını yanında görünce ve gündem bu kadar sıcak olunca içten bir gözyaşı dökemeyeceksin. işte böyle siteler ve bunların yöneticileride ülke komutanını ve vatandaşı böyle rencide edercesine haber yaparlar. ama tebrik etmek lazım. demokrasi olmasa bu olabilirmi. Sizi gidi türkiye vatandaşları sizi. bu genekurmayıda böyle yazın çizin istiyorsunuzki bir e-muhtura yayınlasın yad bağırsın çağırsı…. geçti o dönemler.

  • Çok güzel hareketti. Askerden demokratik şekilde alınmış bi kararı engellemesini istemek cuntacılıktır , darbeciliktir.

    Asker’in siyasete karışmaya hakkı yoktur. Böyle birşeyi askerden talep edende , kabul eden asker de gözümde “0” dır.

Bir cevap yazın