Siyonist işkencecilere Ramazan da mani değil

Hamaslı esirlere, aileleriyle görüşme yasağı getiren siyonist israil, Ramazan ayında da Hamaslı tutukluları, iftarla cezalandırarak, sıcak ve pişirilmiş yemek vermiyor. Siyonistler, özellikle de Ramazan ayının başlamasıyla, Filistinli esirlerden sıcak ve pişirilmiş yemeği kesti.Filistinli esirler, israil işgal güçlerinin bu uygulamasını eleştirirken, Shalit’in serbest bırakılması için Hamaslı esirler üzerine baskı uygulama politikasının bir parçası olduğunu söylediler.

Esirlere göre bu uygulama da diğerleri gibi başarısız olacak. İsrail zindanlarındaki tutsaklara uygulanan baskılarda, Shalit’in esir alınmasından sonra artış gözlendiğini hatırlatan bir Filistinli esir, “Ramazan ayında iftarımızı, sıcak pişirilmiş yemekler yerine konservelerle açıyoruz. Şimdiye kadar böyle bir uygulamayla karşılaşmamıştık” dedi.

Başka bir Filistinli ise “İsrail zindanlarındaki bütün Filistinli esirler, özellikle de Ramazan ayında zor hayat şartlarına karşı mücadele vermektedir” diye konuştu. İsrail’in, Filistinli esirlere uyguladığı işkenceler birçok insan hakları örgütü tarafından ispat edildi.

Filistinli esirlere uygulanan işkence metotları arasında Filistinlilerin ve akrabalarının evlerini aramak ve evlerine zarar vermek, esirleri saatlerce zincirli tutmak, aşırı sıcak ve aşırı soğukta savunmasız bırakmak, esirlerin hayatta kalmasına imkan verecek kadar hava ve güneş alan, 1-1,5 metrelik tek kişilik, tuvalet imkanının olmadığı hijyenik olmayan hücrelerde tutmak, soyunmaya zorlamak, üzerine köpek salarak korkutmak, diğerlerine yapılan işkenceyi izletmek yer alıyor.

Vakit

Bir cevap yazın