Akyazı: Meclis gereken düzenlemeyi yapsın, cunta yargılansın

Akyazı’da 136. başörtüsüne özgürlük eylemi yapıldı. Platform adına basın açıklamasını Burhan Çimşit okudu.

Basın açıklamasının tam metni:

Ülkemizin bazı bölgelerinde meydana gelen sel felaketinde hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar dileriz.

Başörtüsü Müslüman kadının kimliğidir. Bu kimliğe karşı çıkanlar ocağına ateş düşen, yürekleri yanan başörtülü anaların acılarını hissetme kabiliyetleri var mı merak ediyoruz?

Terör can alır kan akıtır insanların canını acıtır terörün her türlüsünü telin ediyoruz. Anaların gözyaşlarını sona erdirecek yerli projelerin biran önce hayata geçirilmesinin aciliyetine dikkat çekiyoruz.

Ümmet şuuru içerisinde yaşayan ve binlerce yıllık tarihi olan milletimizin dün bugün bütünlüğünü zedeleyen virüsler tespit edilip kesinlikle izale edilmelidir. Yüzde 99’u Müslüman olan halkın inandığı dini özgürce yaşamasının önündeki engel başörtüsü yasağı kuran okuma yaşı sınırlaması ve insan onurunu zedeleyen tüm yasaklar kaldırılmalıdır. Bugüne kadar uygulanan yasaklardan, baskıdan, zulümden mağduriyet yaşayan insanlarımızdan özür dilenmelidir; kaybettirilen hakları geri kazandırılmalıdır.

29 yıl önce cuntacıların 12 Eylül’de yaptıkları İhtilal de 1208 kişi çeşitli şekilde hayatını kaybetmiş, on binlerce insan işlerinden atılmış, binlercesi sakat kalmış, binlercesi vatandaşlıktan çıkarılmış ve ülkeye huzur getireceğiz diye insanların yaşam hakları ihlal edilmiştir. T.B.M.M’ye sesleniyoruz: Gerekli kanuni düzenlemeleri yaparak cunta terörü estirenlerin hukuk önünde hesap vermeleri, gerekli cezaları görmeleri;ancak toplum vicdanını rahatlatacaktır.

Emperyalist güçler 11 eylül ABD olaylarını bahane ederek İslam coğrafyasında yaşayan Müslüman halklar üzerindeki katliamlar tüm dünya gözleri önünde canice devam etmektedir. ABD’deki yönetim değişikliğinden ümit var olanlarda ümitlerini yitirmiş görünmektedir.

Sesleniyoruz: Halkı Müslüman olan ülkelerin idarecilerine BM, NATO gibi batılı kuruluşlardan medet beklemek yerine neden kendiniz koltuklarınızdan ayağa kalkmıyorsunuz. Bu ümmetin ezilmişliğinin vebali bir gün karşınıza çıkacaktır.

Unutmayın Karun olmak sizi kurtaramayacaktır.

Gelecek hafta Cumartesi 12.30’da buluşmak üzere Allaha emanet olun.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu

Bir cevap yazın