Akyazı: Mecburi eğitim tektipleşme projesidir

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu başörtüsüne özgürlük eylemlerinde 138. haftayı geride bırakırkeen, basın açıklamasını Mahmut Alemdar okudu.
Basın açıklamasının tam metni:

Bugün Sakarya başörtüsüne özgürlük platformunun onurlu direnişinin 5. yılı. Platforma destek veren tüm kuruluşlardaki kardeşlerimizi tebrik ediyoruz.

Başörtüsü denince kin ve hınçlarını artırıp zorbalık yapanlara Allah c.c. fermanını hiçe sayanlara karşı mücadele içinde olan kardeşlerimize selam olsun. Ülkeyi idare etmekle meşgul olan iktidara sesleniyoruz. Serzenişlere kulak verin ve çözmekle mükellef olduğunuz bu acı veren yasakları kaldırın yoksa vebalinden kurtulamazsınız. 28 Şubat postmodern darbenin ürünü olarak uygulanmaya konulan 8 yıllık mecburi eğitim tektipleşme projesinin fiili uygulamasıdır. Bu uygulama behemal Yeni format geliştirerek değiştirilmelidir. Çocuklarımız maneviyatı güçlü dinamik idealist olarak yetiştirmelidir. Bu çerçevede Mazlumder’in kuran eğitiminde 12 yaş sınırının kaldırılması için başlatmış olduğu elektronik imza kampanyası ile tüm halkımızın desteğine açılmıştır.

Kuran eğitimine 12 yaş sınırlamasıyla din özgürlüğü ve eğitim özgürlüğüne yasak getirenleri kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Bu yasağın yaş sınırlaması olmadan kaldırılması için Mazlumder’in başlatmış olduğu elektronik imza kampanyasına Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu olarak desteğimizin tam olduğunu açıklıyoruz. Bu güzel kampanya’nın sonuca ulaşması nesillerimizin ve manevi değerlerimizin yetişmesine, insanlığa hizmet etmesine vesile olacağına inanıyoruz.

Yasağın kaldırılması için destek verilecek site adresi yasakkaldirilsin.blogspot.com’dur. Özgürlüklerden yana olan herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz. Yasaksız ve zulümsüz günler temennisiyle gelecek hafta 12.30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olun.

 

Bir cevap yazın