Kocaeli’den Aksa direnişine tam destek!

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu Mescidi Aksa’ya yönelik saldırıları protesto etti. Eyleme platform bileşeni  STK’lar Anadolu Gençlik Derneği Sadet Partisi İl başkanı Erol Pekcan, İlçe başkanı Sadettin Can da destek verdi.

Basın açıklamasının tam metni aşağıdadır.

Mescid-i Aksa’ya Yapılan Siyonist Saldırılara Karşı Çıkalım

Fanatik yerleşimciler akın akın gittikleri Kudüs’te, Mescid-i Aksa’yı tehdit ediyorlar. Siyonist ordunun ve işgalci polis gücünün tüm engellemelerine rağmen canlarını ortaya koyarak direnen ve Mescid-i Aksa’da nöbete duran Kudüslü kardeşlerimiz, işgalcilerle çatışma içinde. İçlerinde direniş önderlerinin de bulunduğu birçok kardeşimizin yaralandığı çatışmalarda, çok sayıda kardeşimiz de tutuklandı.

Filistinli kardeşlerimiz de Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemek için yola çıkan yerleşimcilere karşı koymak için Mescid-i Aksa’ya akıyorlar. Filistinli direniş grupları, tüm dünya Müslümanlarını harekete geçmeye çağırıyor.

Bizler de bu çağrıya sessiz kalmayarak, Filistinli kardeşlerimizin her daim yanlarında olduğumuzu tüm dünyaya bir kez daha haykırıyoruz…

Kudüs bugün görülmedik bir şekilde Siyonistler tarafından Yahudileştirilmekte, coğrafi ve demografik şekli değiştirilmek istenmektedir. Onu kurtarmak bütün İslam ülkelerinin boynunun borcudur. Her gün Filistinlilere ait yeni evlerin yıkıldığını, yeni Yahudi yerleşim birimlerinin yapıldığını duyuyor ve Mescid-i Aksa’nın bir parçasının yıkıldığına şahit oluyoruz. Kudüs Yahudileştirildikten sonra hangi onurdan, şereften ve haysiyetten söz edebiliriz?

Şu saatlerde Siyonist Polis Genel Müfettişi, Mescid-i Aksâ’nın tüm kapılarının kapatılmasını emretti.

Siyonist gaspçılar Es-Silsile Kapısı’ndan Mescid-i Aksâ’ya girmeye çalışıyorlar.

Siyonist işgal güçleri, Filistinli müslümanların protestolarını en ağır şiddet uygulayarak bastırmaya çalışıyor ve şu an kimbilir kaç kardeşimiz tutuklanıyor, darp ediliyor ve siyonist zindanlara atılıyor…

Ve yne şu saatlerde 30 binden fazla siyonist yahudi ağlama duvarına akın ederek, Mescid-i Aksa’yı işgal ediyor…Onlar bunu yaparken, Filistinli kardeşlerimiz Mescid-i Aksa’ya alınmayarak, kendi öz mescidlerinden kovuluyorlar…

Müslüman ülkelerin liderleri durum bu noktaya gelene kadar hep beklediler… Seslerini çıkarmadılar ve Siyonist işgale sürekli olarak göz yumdular. Oysa, onlar susarken Filistinli kardeşlerimiz çıplak elleriyle, dünyanın en güçlü ordusuna karşı şuan mücadele veriyorlar.

Basın ve yayın organlarımız sanki Siyonist işgale prim verircesine susarak, işgalciye hizmet veren bir kurum gibi davranıyor…

Kudüs bugün yağmalanıyor, İslamî izleri siliniyor ve önemli sembolleri çalınıyor. Ancak, sessiz ve suskun kalan tüm sorumlular ve Siyonist işgalciler şunu iyice bilsinler ki; Siyonistlerin şehri Yahudileştirmek için yaptığı bütün çabalara rağmen Kudüs Müslüman kimliğiyle yaşayacaktır. Kudüs hiçbir zaman Yahudi olmayacaktır. Filistin halkı da topraklarını kurtaramayınca taviz veren bir halk değildir.. Filistin halkının hayatı, işgalcilerin hayatından daha uzundur.

Filistinli şehid kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve direnişlerine her daim destek olduğumuzu tekrar ederek, Siyonizmin sonunun geldiğini ve sonsuza kadar da bir daha var olamaycaklarını müjdeliyoruz….

Bir cevap yazın