Sakarya: Zalimler hâlâ işbaşında!

Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu düzenlediği basın açıklaması eyleminde başörtüsü yasakçılarına Sütçü İmam’ı hatırlattı. Başörtüsünün İslam’ın emri olduğu vurgulanan açıklamayı SAGİRBP adına Ribat Eğitim Vakfından Abdussamed Erkan okudu.

Basın açıklamasının tam metni:

Sakarya’nın onurlu insanları! Allah (cc) şunu emrediyor: “Eşlerinize, kızlarınıza dış elbiselerinden üstlerine giymelerini söyleyin. Bu onların tanınıp, kendilerine sarkıntılık edilmemesi için daha uygundur.”

Her şeyden önce şunu belirtelim ki: Bir hanımın başını örtmesi herhangi bir partinin, herhangi bir cemaatin ya da bir grubun simgesi değildir. Bu İslâm’ın emridir. Bir zamanlar Hz. Musa’yı bozguncu, kendisini ise halk yararı adına çalışan ve onların menfaatini koruduğunu iddia eden Firavun gibi bugün de İslâm’ı kafalarına göre yorumlayıp Müslümanları gerici, çağdışı diye lanse eden zâlimler hala görevlerinin başındalar. Müslüman başörtülü bir hanımla aynı masada oturmaktan, hatta örtülü küçük bir kızın bulunduğu salonda dahi bulunmaktan çekinen korkaklar azdıkça azdılar.

Yıllardır ve hala da bize tarih, medeniyet diye gösterdiğiniz, kıble edindiğiniz Avrupa’nın kendi medeniyetini kültürünü kan, gözyaşı ve zulüm üzerine inşa ettiğini herkes biliyor. Müslümanlar ve Kur’an sayesinde medeniyet oluşturan Avrupa ve Amerika bizlere ağabeylik yapmaya çalışıyor. Daha düne kadar para için insanları kesen, ırkçılık, milliyetçilik gibi duygularla savaşlar çıkartan Avrupa devletleri değil miydi? Afrika’da masum insanları köle pazarlarında biz satmadık. Masum insanları hayvanlar önünde parçalanışı seyrederken zevk alanlar da biz değildik. Yakın zamanda Bosna’da annelerinin kucağından alınarak fırınlarda pişirilen ve annelerine o şekilde geri gönderilen bebeklerin, çocukların katilleri de biz değiliz. Bütün bunları yaptıktan sonra barış, hürriyet, demokrasi gibi terimlerle bizim karşımıza çıkan Avrupa’yı bizim kıblemiz yapmayı çalışmayın.

Bizim Müslüman milletimizin içinden nice dahiler, çağ kapatıp çağ açan insanlar çıkmıştır. Çağdaşlığın çok yönlü örneklerini vermiş olan ecdadımızın yolu yolumuzdur, yaşantısı yaşantımızdır, inançları inancımızdır. Bunu herkes böyle bilsin.

Bu vatanı bir kişi kurtarmadı. Bu vatan; inanan ve Hakka teslim olan insanların kanları ve canları pahasına elde edilmiştir. At sırtında ve cihad yolunda bile namazını kılıp orucunu tutan inanların mirasıdır bize.

“Kahrolsun şeriat”, “Başörtüsünü görünce dayanamıyorum” gibi ifadeleri ile halkı yanıltanlar ayet ve hadislere bir takım bahaneler bulanlar, kendi İslâm dışı yaşantılarını din zannedenler; namazlılara, sarıklı ve cübbeli Müslümanlara, tesettürlü bacılarımıza dil uzatanlar! Yolumuza çıkmayın, önümüzde durmayın. Eğer birileri çıkıp bu dine, bu inanca müdahale edecek veya sövecek olursa elbette o kişi bu davranışının karşılığını görecektir. Onlara Maraş’ta Fransız askerlerinin örtülü hanımlara dokunduklarında başlarına gelenleri hatırlatırız.

Her kim Rabbine suçlu olarak varırsa, şüphesiz ki ona Cehennem vardır Orada ne ölür, ne de dirilir Kim de ona bir mü’min olarak sâlih ameller işlemiş olduğu halde varırsa, işte onlara en yüksek dereceler vardır

Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu adına

Ribat Eğitim Vakfı Adapazarı Şubesi

Bir cevap yazın