Çanakkale gezisine bir başörtülü öğrenci daha götürülmedi

Çanakkale gezisine katılan Fethiye İHL öğrencisi Büşra Pirci, yolculuğun 15’inci dakikasında başörtülü olarak ziyaret ve konaklama yerlerine giremeyeceği belirtilerek, otobüsten indirildi. Haber 7’nin haberine göre Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Cumhuriyet Eğitim Gezileri” kapsamında Çanakkale’ye götürülen öğrencilerden biri başörtülü olduğu gerekçesiyle gezi otobüsünden indirildi. Muğla Fethiye İmam Hatip Lisesi 3. Sınıf öğrencisi Cemile Büşra Pirci, gezi otobüsüne bindikten 15 dakika sonra “Oraya gittiğimizde başını açmalısın, sorun çıkabilir. Otobüsün içinde böyle kalabilirsin ama gideceğimiz yerlerde ve kaldığımız yerlerde başını açmak zorundasın” uyarısıyla karşılaştı.

Kıyafet için talimat olduğunu söyleyen görevli, Büşra’nın bu şekilde geziye katılamayacağını, isterse otobüsten inebileceği söyledi.

Otobüse bindikten sonra uyarılan Büşra Pirci, 15 dakika sonra Muğla’nın çıkışında otobüsten inmek zorunda kaldı. Öğrenciyi Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait bir araba bırakıldığı yerden aldı.

Büşra Pirci ne gezi öncesi, ne de okulda başörtüsü konusunda bir bilgilendirme yapılmadığını, bilgisi olsa zaten geziye katılmayacağını söyledi.

haber 7

Bir cevap yazın