Akyazı: Kütahyalı kardeşlerimiz için bakanlık göreve!

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu, ilçe merkezinde yürüttükleri adalet ve özgürlük mücadelesinde 142. haftayı geride bırakırken, bu haftaki basın açıklamasını platform adına İrfan Alemdar okudu.

Basın açıklamasının tam metni:

‘Küfür devam eder, zulüm devam etmez’ sözünü biz, küfrün de zulmün de devam etmemesini, insanların inançlarını özgürce yaşamalarını savunanlardanız.

Bugüne kadar mazlumların ahını alarak gözyaşlarını akıtarak, mağdur ederek iflah olanın, zulüm ile abad olanın görülmediğini hatırlatmak istiyoruz.

M.E.B. ‘cumhuriyet eğitim gezileri projesi’ kapsamında Çanakkale’deki şehitliklere düzenlenen turda Fethiye imam hatip lisesi öğrencisi Cemile Büşra PİRCİ’yi başörtülü olduğu gerekçesiyle otobüsten indirerek evine gönderenleri ve sessiz kalanları şiddetle kınıyoruz.

Yurdumuzun terörden kurtarılması için dağdakilerin evlerine dönüşlerini cezasız olarak sağlayan yetkililerin, başörtülü insanların haklı taleplerini de çok kısa zamanda yerine getireceklerine inanmak istiyoruz.

İsrail’in Konya’da yapılan askeri tatbikata alınmayış sebebini, ‘halkımızın hissiyatine kulak verdik’ diye açıklayanlardan yıllardır sürdürülen başörtüsü yasağına tepki verenlerinde hissiyatına aynı duyarlılıkla kulak vermelerini bekliyoruz.

Kütahya’dan başörtüsüne özgürlük mücadelesine destek vererek onurlu bir mücadele başlatan Kütahyalı kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Görevleri halkın güvenliğini sağlamak olan emniyet güçleri keyfi uygulamasını kınıyoruz. İçişleri bakanını gerekli hassasiyeti göstermeye davet ediyoruz.

Müslüman coğrafyada ‘habis bir ur’ gibi duran askerlerine taş atan Filistinli çocuklar için ‘kafasına sıkmadan gevşeme’ emrini veren, kız çocukları ise ‘bakire kalmayacak’ diyecek kadar alçaklaşan Siyonistler bugünlerde yayınlanan ‘Ayrılık’ dizisinin kaldırılması veya sansürlemesini istemektedirler. Biz bu dizinin devam ettirilmesini gerekirse haftada iki defa izletilmesini istiyoruz.

Yeryüzünün her noktasında zulmün, işkencenin, baskıların tamamen kaldırılması için mevcut nemrutlarla, tiranlarla, monarklarla, firavunlarla mücadelemiz amansız bir şekilde sürecektir.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu

 

Bir cevap yazın