Kocaeli: Asıl irticacılar darbecilerdir

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu 238. hafta basın açıklamasını İzmit Sabri Yalım İnsan Hakları parkında yaptı.Basın açıklamasının konusu İrtica belgesi ve Ergenekondu.Açıklamayı MAZLUMDER Kocaeli Şubesi yönetim kurulu üyesi Medine Küçük okudu.Eyleme MARSİAD; Gökkuşağı Derneği, AGD, AKV detek verdi.

Basın Açıklamasının Tam Metni:

Sevgili Hemşerilerimiz ve Değerli Basın Mensupları;
Kağıt parçası deyip gözümüzden kaçırılmaya çalışılan belgenin üstündeki ıslak imzadan sızan mürekkep demokratik hayatımızı karartabilir mi? Demokratik haklarını elde etmek için yola çıkanları yolundan döndürebilir mi? Demokratik açılım diyerek başlayan ve yaşadığımız bütün sorunları kökünden çözmesini beklediğimiz hareketleri bitirebilir mi? Kandan ve gözyaşından; nefret ve intikam duygularından beslenenlerin yüzleri bir bir ortaya çıkarılırken yeniden perdeler arkasına saklanabilirler mi?

Bu ve benzeri soruları tekrar zihnimizde canlandıran irticai eylem planının gerçekliğiyle bir an buz tuttu yüreğimiz. Ama sadece bir an. Daha fazla değil. Bu sadece unutulmak istenen geçmişin kendini hatırlatmasıydı. Daha fazlası değil. Uyandık artık kabuslardan ve açtık gözlerimizi tüm gerçeklere. Bu saatten sonra anlatacağınız hiçbir masal uyutamaz bizi.

Biz biliyoruz ki bu gün geldiğimiz noktadan geriye dönüş yok. Kimler nerelerde ne kadar eylem planı hazırlamaya devam ederse etsin geriye dönüş yok. Kaçımızı fişlerlerse fişlesinler gözümüzü korkutup sindiremeyecekler. Her zaman ki gibi demokratik taleplerimiz için buradayız. Evrensel düzeyde bütün insani haklarımızı elde edinceye kadar da burada olmaya devam edeceğiz. Bizim yüzümüz ve yönümüz ileri ye dönük. Ama eylem planlayıcıları olan sizler yüzünüzün geriye dönük olduğunu bir kez daha ispatladınız . İrticayla mücadele ediyoruz derken asıl mürtecilerin kendiniz olduğunu itiraf ettiniz. Artık saklanamıyorsunuz bile. Arkasına saklandığınız perdeler o kadar inceldi ki yüzlerinizi görmeye başladık. Bu perdeler artık sizi gözümüzden kaçıramıyor.

Şimdi gözümüzü askeri ve sivil yargıya çevirdik, adaletin tecelli etmesini bekliyoruz. Hukukun üstünlüğünü görmek istiyoruz.

Darbecilerin yargılamasını bekliyoruz.

Darbeciler yargılansın ki bu ülkede hukukun üstün olduğunu bir kez daha ispatlansın.

Darbeciler yargılansın ki yargının üzerine düşen şüphe gölgelerini bertaraf edilsin.

Darbeciler yargılansın ki umutlarımızı yarınlara taşıyabilelim.

Darbeciler yargılansın ki adaletin yerine geldiğinden en ufak bir şüphemiz kalmasın.

Darbeciler yargılansın ki adaletin kestiği parmak acımasın.

Yoksa kesik parmakların acısı hepimizin yüreğini dağlamaya devam edecek.

Katıldığınız için herkese teşekkür eder, kim olursa olsun zalime karşı kim olursa olsun mazlumdan yana tavrımızı devam ettireceğiz.

KOCAELİ İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU adına
Medine KÜÇÜK- MAZLUMDER Kocaeli Şubesi Üyesi

Bir cevap yazın